Peugeot Rifter Mayıs Ayında Segment Lideri Oldu Peugeot Rifter Mayıs Ayında Segment Lideri Oldu

Yeni Transporter neslinin ilk tasarım detaylarını sunmaya devam eden Volkswagen Ticari Araç  merakla beklenen modelin ilk dış tasarım görselini paylaştı. Avrupa'da 36,780 Euro'dan başlayan net fiyatlarla ön satışları başlayan Yeni Transporter'ın pazara sunulması ise 2025'in ilk çeyreğinde gerçekleşecek.

Volkswagen Ticari Araç markasının Baş Tasarımcısı Albert Kirzinger şunları söyledi: “Tamamen yeni Transporter ile ikonumuzun DNA'sını modern zamanlara aktarıyoruz. Yedinci Bulli neslinin detayları, altı öncülünün karakteristik tasarım özelliklerini alıyor ve onlara yeni bir yorum getiriyor. Bir gelenek olarak her yeni Volkswagen Transporter her zaman uzun bir geçmiş, bugün ve gelecek arasında stilistik bir köprüyü temsil etmiştir. Bu ürün serisini seksen yılı aşkın bir süredir güncel tutan ve kendi sınıfında dünyanın en başarılı van serisi haline getiren şey de tam olarak budur.” 

Volkswagen ve Ford arasındaki stratejik ticari araç iş birliği kapsamında Ford Otosan'ın Kocaeli'ndeki fabrikasında üretilmeye başlanacak olan Transporter’ın ilk milimetresinden son milimetresine kadar yeniden tasarlandığını açıklayan Kirzinger, “Transporter'ı T6.1'in halefi ve Bulli ailesinin bir üyesi olarak hemen tanımak için bir saniye yeterli” dedi. 

Uzunluğu 5.050 mm ile 5.450 mm arasında değişen Yeni Transporter ile bilgi veren Kirzinger, “T6.1'de olduğu gibi, farların üst konturunu bir çizgi halinde yanlara doğru uzattık. Bu Bulli çizgisi, arkaya kadar devam ediyor ve üzerinde belirgin bir doğrusal eğrilik yaratıyor. Bu çizgi gövdenin üst ve alt kısımlarını birbirinden ayırıyor ve T1'e bir övgü niteliği taşıyor” diyor.

T6.1 ve Volkswagen’in büyük ticarisi Crafter'da olduğu gibi yakıt doldurma kapağı dizel ve plug-in hibrit versiyonların B sütunu bölgesine entegre edilmiş. Plug-in hibrit ve tamamen elektrikli tahrikli modellerin şarj soketi kapağı sağ farın altında yer alıyor. 

Yedinci nesil Volkswagen Transporter, daha önceden olduğu gibi bagaj kapağı ve arka kanat kapılarıyla sunulmaya devam edilecek. Verilen bilgilere göre versiyona bağlı olarak 575 mm ila 638 mm gibi düşük yük eşiği yüksekliği Volkswagen Transporter’da sunulacak. 

Editör: Akın Öcal