Volkswagen Ticari Araç, VW Bus olarak bilinen yolcu taşıma model yelpazesini yeniliyor. İlk nesil Transporter, Samba Bus ve camper van olarak küresel bir başarı elde etti ve gelecek yıllarda beş nesil takip etti. Daha önce tek bir platform tüm model varyasyonları için temel oluştururken elektrikli araçlara geçişle araç yelpazesi de Transporter, Multivan ve ID. Buzz modelleriyle genişledi. 

Iveco’nun Vizyonunda Alternatif Enerji ve İş Birlikleri Var Iveco’nun Vizyonunda Alternatif Enerji ve İş Birlikleri Var

Yeni Multivan 2021'de ilk kez isteğe bağlı bir plug-in hibrit sistemle geleceğe işaret ederken, 2022 yılında elektrikli mobilitenin ikonları olan ID. Buzz ve ID. Buzz Cargo geldi. 2024 yılında ise Transporter ve ürün serisinin shuttle versiyonu Caravelle yeni tahrik ve sürüş destek sistemleriyle ve bir tonun üzerinde taşıma kapasitesine sahip ticari araçlar olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor. 

Tamamen yeniden tasarlanan Transporter ve Caravelle varyantları ile VW van portföyü daha da genişleyecek. Portföyde iki farklı uzunluğa ve yüksekliğe sahip modelde bir Combi modelin yanı sıra çift kabinli yandan damperli bir model ve Caravelle yer alacak. 

2024 yılının baharında tanıtılacak olan yeni nesil Transporter, yeni turbo dizel motorlarla (TDI) kombine edilebilecek, aynı zamanda plug-in hibrit tahrik (eHybrid) seçenek Avrupa pazarına sunulacak. Ayrıca müşteriler tamamen elektrikli versiyonlara da (e-Transporter ve e-Caravelle) sahip olabilecekler. 

Editör: Akın Öcal