Volkswagen Ticari Araçlar ailesinin pick-up modeli Amarok küresel pazarlara 2022 yılında tamamen yenilenen özellikleri ve tasarımıyla geri dönmeye hazırlanıyor. 2010 yılından beri seri üretimi devam eden Volkswagen Amarok’la ilgili yayınlanan son görsel ise merakla beklenen aracın tasarımına dair önemli ipuçları veriyor.

Çizimlerin yayınlanmasıyla birlikte yapılan açıklamada Amarok’un kullanıcıları için günlük kullanımı daha konforlu hale getirecek çok sayıda sürüş yardım sistemini içerdiği de vurgulanıyor. Amarok’un sahip olduğu konfor unsurlarıyla da dikkat çekeceği kaydedilen açıklamada daha önceki nesline göre fazla yerden yükseklik özelliği sayesinde daha iyi arazi kabiliyetine de sahip olacağı vurgulanıyor.

Karavan Endüstrisi 2023’ü Rekorla Kapattı  Karavan Endüstrisi 2023’ü Rekorla Kapattı 

Eskimo dilinde kurt anlamına gelen Amarok kelimesinden ismini alan Volkswagen Ticari Araçlar ailesinin en genç üyesi yeni neslinde de V6-TDI motora sahip olmaya devam edecek. Bu motorun, modelin premium pick-up konumuna katkıda bulunacağı da açıklamada yer alırken daha fazla çekme gücüne ve motor torkuna da işaret ediliyor.

Volkswagen Ticari Araçlar Tasarım Başkanı Albert-Johann Kirzinger, yaptığı açıklamada tasarımdaki etkileyiciliğe dikkat çekerek, yük alanına bir Euro paletin rahatlıkla sığacağını söyledi ve aracın yük alanında emniyet unsurlarının da yer alacağına işaret etti.

Yeni Amarok'un toplam uzunluğu önceki nesline göre 10 cm artarak 5.35 metreye ulaşırken gövdesinin de mevcut versiyondan daha geniş olacağı kaydedildi. Bu büyümenin aracın arka koltuğunda oturanlar için daha fazla bacak boşluğu olarak yansıyacağı da verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Editör: Akın Öcal