İstanbul’da 5 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşen ve 2 tanesi elektrikli çekiciden oluşan filo teslimatına Volvo Trucks’ın Küresel Başkanı Roger Alm de katıldı. Teslimat törenine Volvo Trucks’ın Türkiye distribütörü olan Marubeni Dağıtım CEO’su Eşref Zeka, Volvo Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Erik Lindström, Marubeni Kamyon Satış Direktörü Kıvanç Kızılkaya katılırken araçlar törenle Transbatur Lojistik Yönetim Kurulu  Başkanı Mehmet Dilmen’e teslim edildi.

Iveco’nun İkinci El Yapılanmasında Yeni Dönem Iveco’nun İkinci El Yapılanmasında Yeni Dönem

Volvo Trucks olarak 2022 yılında rekor kırdıklarını ve 147 bin 421 kamyon sattıklarını kaydeden Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, Türkiye’nin kendileri için çok önemli ülke olduğunu söyleyerek Türkiye’de 3 bin adetlik satış hedefiyle güçlü bir pozisyonda olduklarını belirtti.

Elektrikli kamyon pazarının lideri Volvo
Dizelden elektrikli kamyon ve çekicilere geçişle ilgili de konuşan Alm, elektrikli ağır ticari araçlarda Avrupa’da yüzde 50 Pazar payına sahip olduklarının bilgisini verdi. 2019 yılından bu yana 40 ülkede 7 bin adet elektrikli araç kamyon sattıklarını belirten Roger Alm, 2030 yılı itibarıyla satış hacimlerinin yüzde 50’sinin, 2050’de bütün araç çözümlerinin yenilenebilir enerjiden olacağını da sözlerine ekledi. 

Marubeni Dağıtım CEO’su Eşref Zeka, ise Transbatur’un Volvo ailesi çok önemli bir marka olduğunu söyleyerek Mehmet Dilmen’in 40 sene önce başlayan Volvo aşkıyla kendisinin Volvo’nun elçisi gibi olduğunu ifade ederek, Dilmen’i Volvo ailesinin bir parçası olarak gördüklerini kaydetti. 

Törende konuşan Transbatur Lojistik Yönetim Kurulu  Başkanı Mehmet Dilmen ise Transbatur Lojistik olarak hizmet verdikleri her alanda geliştiklerini ve Volvo Trucks markalı araçlarla müşterilerine avantajlar sağladıklarını söyleyerek, “Bugün burada birlikte büyüyeceğimiz iş birliğini yaşıyoruz. Bize destek olan Marubeni’ye teşekkür ediyorum. Yurtdışından gelen dostum kardeşim Başkan Alm’e teşekkür ediyorum” dedi. 

Editör: Akın Öcal