MAN Yenilenen Araçlarını Avusturya’da Tanıttı MAN Yenilenen Araçlarını Avusturya’da Tanıttı

Volvo Trucks’ın Türkiye temsilciliğini yürüten Temsa İş Makinaları, Hüner Lojistik’le 500 adet FH 500 çekici satışı için anlaştı. Araçların bir bölümü 2022 yılında teslim edilirken bütün araçların teslimatının 2023 yılının ilk yarısında tamamlanması bekleniyor. 
Volvo Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindstörm, Temsa İş Makinaları Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya , Hüner Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hüner’in konuşmacı olarak katıldığı teslimat töreni 21 Aralık 2022 tarihinde İstanbul’da bir otelde gerçekleşti. Törende Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka İbrahim Hüner’e plaket takdim etti. Törene Hüner Lojistik’in ikinci kuşak yöneticileri Arda Hüner ve Melisa Hüner de katıldı. 


Kızılkaya: “Her yolda Hüner’in yanında olacağız”
Törende ilk olarak sözü alan Volvo Trucks Türkiye Direktörü Kıvanç Kızılkaya, Türkiye’nin en önemli lojistik şirketlerinden biri olan Hüner’e yaptıkları teslimattan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Hüner Global Lojistik’in uzun ve titiz bir sürecin ardından Volvo Trucks markasını tercih ederek filosunu  güçlendirdiğini açıklayan Kızılkaya, çıktıkları her yolda servis alt yapısı, teknik uzmanlık ve Temsa İş Makinaları güvencesiyle Hüner’in yanında olacaklarını vurguladı. 
Ağır ticari araç pazarında hedefledikleri satış rakamlarına ulaştıklarını da sözlerine ekleyen Kızılkaya, uluslararası taşımacılığın pazarın lokomotifi olduğunu ve gelecek yılda Volvo Trucks desteğiyle müşteri taleplerini karşılamaya çalışacaklarını vurguladı. Kızılkaya, “2023 yılında Volvo Trucks’ın da önemli desteğiyle Türkiye’de pazarın taleplerinin bir bölümünü karşılayacağımızı düşünüyorum” dedi. 


Daha sonra söz alan Volvo Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindstörm ise Türkiye’ye verdikleri önemden söz ederek yapılan yatırımların bunun önemli önemli bir göstergesi olduğunu kaydetti. Hüner Lojistik’in yatırımlarında Volvo Trucks’ı seçmesinin kendileri için önemini vurgulayan Lindstörm, Avrupa ağır ticari araç pazarıyla ilgili bir soru üzerine 2022 yılının geçen yılla aynı seviyede kapanmasının beklendiğini ve pazarın istikrarlı yapısının devam ettiğini sözlerine ekledi. 


Hüner: “Filomuz yüzde 30 büyüyor”
Törende konuşan Hüner Grup kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hüner, 1995 yılında başlayan yatırımlarına hız verdiklerini kaydederek şunları söyledi: “Özellikle 2015 yılından ikinci neslin aramıza katılmasından sonra yatırım ölçeğimizi artırdık.  Temsa’nın Volvo Trucks’ın temsilciğini almasından sonra markayla çok yakın ilişkilerimiz oldu ve bunu anlaşmaya çevirdik. Bu satın alma sürecinin tamamlanmasıyla filomuzda yüzde 30’luk bir büyüme olacak. Öz kaynakla yaptığımız yatırımla 950 çekici ve 800 adet treylere ulaşmış olacağız. Gelecek sene için treyler anlaşmamızı da yaptık ancak yatırımlarımız sadece araçla sınırlı kalmayacak. 2023-2024 yıllarında Ankara’da ve İstanbul Anadolu yakasında tesis yatırımlarımız olacak.”


Yapılan Volvo Trucks yatırımıyla şu an 1,5 olan filo yaşının 1’e çekileceğini de kaydeden Hüner, kuruldukları zamandan beri genç filoyla operasyon gerçekleştirdiklerini de belirterek bir soru üzerine doğaya ve çevreye saygılı bir şirket olarak elektrikli çekici kullanmaya hazır olduklarını ancak altyapının biraz daha gelişmesini beklediklerini açıkladı. İbrahim Hüner, İtalya ve Almanya’da şirketleri olmasına rağmen bütün araç yatırımlarını Türk plakalı olarak yaptıklarını da sözlerine ekledi. 
Volvo FH 500
Volvo FH 500 araçlarda bulunan; sürücünün tüm bilgilere kolayca erişebildiği dijital ana gösterge ekranı, I-Shift akıllı şanzımanı, güçlü VEB+ yardımcı fren sistemi, kişiselleştirilebilir Volvo Dinamik Direksiyonu, yeni dizayn LED farları, acil frenleme sistemi ile beraber önden çarpışma önleyici ikaz sistemi, şerit takip sistemi ve şeritte tutma asistanı gibi güvenlik donanımlara sahip. 

Editör: Akın Öcal