Volkswagen Ticari Araç, COVID-19 pandemisiyle birlikte yeniden altın çağını yaşayan açık hava turizmiyle birlikte Türkiye’nin ve dünyanın en önemli karavan üreticileri ve markalarının da yer aldığı Karavanist Fuarı’nda yerini alıyor. Fuarda Caddy California, California ve Grand California’yı sergileyecek olan Volkswagen Ticari Araç, üç modeliyle son dönemin popüler tatil alternatifi olan karavan turizmine de giriyor.

İstanbul TÜYAP’ta, 08-16 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen Karavanist 2022 Fuarı’nda yer alan Volkswagen Ticari Araç standında ziyaretçiler bu 3 modeli yakından inceleme ve modeller hakkında bilgi alma fırsatı yakalayacaklar.

Caddy California

Iveco’nun Vizyonunda Alternatif Enerji ve İş Birlikleri Var Iveco’nun Vizyonunda Alternatif Enerji ve İş Birlikleri Var

Karavan turizmi için Volkswagen Ticari Araç markasının sunduğu en küçük model olan Caddy California, mini mutfak, kamp sandalyesi ve masası, katlanabilir yatak gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Arka çadır özelliğiyle, ekstra bir çadıra ihtiyaç duymadan geniş bir yaşam alanı sunan Caddy California, bagajında ayarlanabilir LED aydınlatmalar, saklama çantalarıyla karavan tatilcilerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Caddy California, 122PS gücünde TDI motoru, isteğe bağlı olarak alınabilen 4Motion dört tekerlekten çekiş seçeneğiyle satın alınabiliyor.

California

Volkswagen Ticari Araç’ın California model ailesine adını veren ilk model olma özelliğini taşıyan ve Transporter şasisi üzerine tasarlanan California, 30 yıldan uzun zamandır üretiliyor. Üretildiği ilk modelinden itibaren bir efsaneye dönüşen California, 25 litrelik temiz su deposu, 42 litrelik kompresörlü soğutucu içeren tam fonksiyonel mutfak ve iki adet bakım gerektirmeyen ek aküsüyle karavan tatilcilerinin önemli taleplerine cevap veriyor. Dokunmatik ekranlı karavan kontrol ünitesiyle; iç hacim genişletmek için elektro hidrolik mekanizmalı tavanı yükseltilmek, raylı tentenin açılıp kapanmasını sağlamak mümkün. Bu modelde ayrıca, salon fonksiyonlu iki kişilik bank, katlanabilir kamp masası ve sandalyeleri, uzaktan kumandalı park ısıtıcısı, dönebilen ısıtmalı koltuklar yer alıyor ve 4Motion dört tekerlekten çekiş seçeneği de sunuluyor.

Grand California

Markanın karavan sınıfındaki üçüncü temsilcisi ise bu ürün gamının en genişi; Grand California. 6,80m uzunluğundaki Grand California’da mutfak, 2 adet yatak, duş ve tuvaletiyle tam anlamıyla minik bir ev konforu sunuluyor. Markanın büyük ticarisi Crafter şasisi üzerinde geliştirilen Grand California’da uydu ve TV alıcısı, açılır-kapanır tente, kamp masası ve sandalyeleri, 4 adet 230V elektrik priz, kablosuz şarj olanakları da sunuluyor. 2.0 TDI motoruyla 177 PS güç üreten ve 410Nm tork sağlayan Grand California, 4Motion dört tekerlekten çekiş seçeneğine de sahip.

Editör: Akın Öcal