Volkswagen Ticari Araçlar, 2021 yılında müşterilerine 359.500 araç teslim etti. Özellikle yaşanan tedarik ve çip kısıtlamalarından dolayı önceki yıla bir miktar daralan (2020 yılında 371,000) adetlere rağmen Volkswagen Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Carsten Intra, yine de satış performansından, özellikle de teslim edilen adetten yaklaşık 100.000 araç için alınan yüksek sipariş sayısından memnun kaldığını vurguladı.

Intra, yaptığı açıklamada her şeyden önce Ukrayna'daki savaşın etkilerinin neden olduğu süregelen belirsizliklere atıfta bulunarak, “Hepimiz insanların çektiği acılardan etkileniyoruz. Çalışanlarımızın çoğu para vererek, bağışlarla veya kişisel olarak katılarak da olsa insanlara yardım etmek istiyor” dedi. Volkswagen Ticari Araçlar fabrikalarının ve bazı merkezi tedarikçilerinin kaybından dolayı yaşanan savaştan etkilendiklerini söyleyen bu durumun da önceden öngörülemeyen kesintilere yol açtığına dikkat çekti. Yapılan açıklamada işletme maliyetlerinde 2021 yılında tekrar pozitife dönülerek 73 milyon Euro kar açıklandığı ifade edildi.

Volkswagen Ticari Araçlar gelecekte Bulli serisini üç sütuna genişletiyor: Multivan, T6.1 ve yeni ID. Buzz modelleri. Pick-up segmentinde ise bu yaz için Ford ile iş birliğinden doğan yeni Amarok’un lansmanın yapılacağı açıklandı.

Peugeot Yenilenen Ticarilerini Türkiye’de Satışa Sundu Peugeot Yenilenen Ticarilerini Türkiye’de Satışa Sundu

Carsten Intra geliştirilmiş GRIP 2030 stratejisinin ayrıntılarını da sunarak “2030 yılına kadar, Avrupa'daki araçlarımızın yüzde 55'inden fazlası, 'yeşil' elektrikle çalışan bataryalı elektrikli araçlar (BEV) olacak” dedi.

Editör: Akın Öcal