Ford Otosan Lojistikte Sürdürülebilirlik Manifestosunu Açıkladı Ford Otosan Lojistikte Sürdürülebilirlik Manifestosunu Açıkladı

Servis ve Okul olmak üzere her iki versiyonunda da 16+1 ve 19+1 koltuk seçeneği sunan Volkswagen Crafter Servis 1.900.000 TL, Crafter Okul ise 1.970.000 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatlarıyla satışa sunuluyor. 

8 ileri tam otomatik tork konvertörlü vites seçeneğiyle dikkat çeken Crafter, 2016 yılında Mercedes-Benz Sprinter platformundan ayrılarak Polonya’da Volkswagen’in yeni inşa ettiği fabrikada üretilmeye başlanmıştı. 

2.0 TDI çift turbolu dizel motorla, 163 PS güç ve 410 Nm tork üreten Crafter’da İkincil Çarpışma Önleme Asistanı, Rüzgar Savrulma Önleme Asistanı, Yorgunluk Tespit Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Uzun Far Asistanı, Hız Limitleme Özellikli Hız Sabitleyici, Şerit Takip Uyarı Asistanı ve Şehir İçi Acil Fren Desteği gibi sürüş destek sistemleri bulunuyor.

Volkswagen Crafter’in özel ısıtma sistemi ve fanları sayesinde, yolcu bölümünde daha hızlı ve etkin bir iklimlendirme sağlanırken, tüm yolcu koltuklarında yer alan USB girişleri telefon, tablet gibi ürünlerin şarj edilmesinde kolaylık sağlıyor. Yolcu bölümünde 2 kademeli beyaz, tek kademeli mavi ışık veren LED aydınlatma grubu iç ambiyansı zenginleştiriyor. 

Yolcular gibi sürücülerin de konforlu bir şekilde yolculuk yapması için tasarlanan Volkswagen Crafter’da AGR Sertifikalı ErgoComfort sürücü koltuğu, sırt, bel, baldır desteği gibi birçok konforlu kullanım özelliği sunarken, 14 farklı yöne ayarlanabiliyor ve sürücü ağırlığına göre ayarlanabilen süspansiyonu ile sürücüler için yolculukları daha rahat hale getiriyor. 

Okul mevzuatına uygun donanım 
Crafter Okul araçları, mevzuatta bulunan tüm güvenlik özelliklerine sahip olarak üretiliyor. Aracın içerisinde kayıt alabilen 3 adet IP Kamera araçta yer alırken, yolcu koltuk sensörleri ve koltuk uyarı sistemi ise öğrencilerin unutulması ihtimaline karşı koltukta yolcu olup olmadığını sürücüye ekran vasıtasıyla bildiriyor. Crafter Okul modellerinde standart olarak sunulan otomatik yükseklik ayarlı 3 noktadan gergili emniyet kemerleri yolcunun omuz yüksekliğine göre ayarlanabiliyor ve özellikle çocukların çok daha güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlıyor. Özel tasarlanmış otomatik kapı, hem sürücü tarafından hem de uzaktan kumandayla kontrol edilebiliyor. Sıkışmaya karşı çift güvenlik sistemli kapı, acil durumlarda içeriden ve dışarıdan açılabiliyor.

Editör: Akın Öcal