Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) eski başkanı ve Genel Transport CEO'su Turgut Erkeskin, 3-6 Ekim tarihlerinde Belçika'nın Brüksel kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu (FIATA) Dünya Kongresi’nde FIATA'nın yeni başkanı olarak seçildi. 

Kayar Şirketleri Filosunu Renault Trucks Çekicilerle Yeniledi Kayar Şirketleri Filosunu Renault Trucks Çekicilerle Yeniledi


UTİKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Eldener ise bir kez daha Genişletilmiş Yönetim Kurulu Üyesi seçilerek FIATA’daki görevine devam edecek. UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayşem Ulusoy başkanlığındaki UTİKAD Heyeti bu önemli günde Turgut Erkeskin’i yalnız bırakmadı. 

Kabul konuşmasında selefi Ivan Petrov'a FIATA'ya hizmetleri ve katkıları için teşekkür eden Erkeskin, Kongre'ye teşekkürlerini şu sözlerle dile getirdi; “FIATA'nın yeni başkanı olarak seçilmekten büyük onur duyuyorum. Bana güvenip beni bu göreve layık gören tüm üyelerimize teşekkür ederim. Yeni görevimde, FIATA’nın mükemmel başarılarla dolu mirasına katkıda bulunma imkânı bulacağım için heyecanlıyım” dedi.

Turgut Erkeskin, FIATA'ya ilk olarak 2010 yılında Denizcilik Çalışma Grubu üyesi olarak katılmıştı. Daha sonra FIATA bünyesinde üst düzey görevlerde bulunan Erkeskin, İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Avrupa Bölge Başkanlığı görevlerini yürütmüştü. Erkeskin, Ekim 2017'den bu yana FIATA Başkanlık Divanı’nda Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı. 

Turgut Erkeskin kimdir?
1964 yılında İstanbul'da doğan Turgut Erkeskin, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nden lisans derecesini aldı. 1985-1988 yılları arasında İstanbul ve Romanya'da bir denizcilik ve taşımacılık şirketinde çalışarak taşımacılık ve yönetim becerilerini geliştirdi. Daha sonra 1988 yılında kendi şirketi Genel Transport'u kurdu ve o tarihten bu yana şirketin Başkanı ve CEO'su olarak görev yapıyor. 

Editör: Akın Öcal