Türkiye’yi derinden etkileyen deprem felaketinde özelikle Hatay, İskenderun ve Adana’da faaliyet gösteren TREDER üyelerinin çalışanlarından hayatını kaybedenler ve yaralananlar oldu. TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, vefat edenlere Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diledi. Hatay, merkezli BRF’nin de fabrikasının zarar gördüğünü aktaran Şentürk, meslektaşına geçmiş olsun dileklerini iletti.
Treyler Sanayicileri Derneği, ‘deprem felaketinin’ ardından bünyesinde oluşturduğu iç iletişim ile bölgenin ihtiyaç duyduğu yardım ve lojistik destek seferber oldu. TREDER, özellikle arama kurtarma çalışmaları için ihtiyaç duyulan iş makinelerinin ve  vinçlerin taşınması için ihtiyaç duyulan lowbedler’in temini için büyük gayret gösterdi. Ellerindeki lowbed ve araçları deprem bölgesi için kamunun emrine veren TREDER üyeleri, müşterilerini de bu konuda bilgilendirerek, yönlendirdi. Bunun sonucunda yurtdışından da olmak üzere birçok lowbed ve treyler deprem bölgesinde görev yaptı ve yapmaya devam ediyor.
TREDER üyeleri ayrıca depremin ilk günü başta AFAD olmak üzere belirlenen kuruluşlara bağışta bulundu. 
TREDER üyeleri ayrıca deprem bölgesindeki acil ihtiyaç olunan su, gıda malzemeleri, hijyen ürünleri, battaniye, uyku tulumu ve çadır gibi ürünleri bünyelerinde toplayarak kendi imkanlarıyla deprem bölgesine ulaştırdı.
TREDER üyesi Özünlü deprem bölgesi Hatay’da bir tane sahra mutfağı kurarak, kendi personeliyle depremzedelere hizmet veriyor.

Tırsan’dan Yeni Nesil Frigorifik Treyler: Tırsan Buz Frigo Tırsan’dan Yeni Nesil Frigorifik Treyler: Tırsan Buz Frigo

Zirvenin geliri de depremzedelere 
TREDER Yönetim Kurulu, bu yıl 5’incisi yapılması planlanan ve deprem felaketi nedeniyle ertelenen Ağır Vasıta, Treyler Zirvesi’nin tüm gelirlerini depremzedelere bağışlama karar aldı. Zirvenin yeni tarihi ise ilerleyen dönemde kamuoyuna duyurulacak. 
 

Editör: Akın Öcal