VW ID. Buzz Daha Uzun Daha Güçlü Kardeşlere Kavuştu VW ID. Buzz Daha Uzun Daha Güçlü Kardeşlere Kavuştu

Toyota Hilux, Proace City ve Proace City Cargo olmak üzere üç araçtan oluşan ticari ürün gamında ilk 8 ayda marka adına Türkiye’de tüm zamanların en yüksek satış adedine ulaştı.

Ocak-Ağustos döneminde 6 bin 373 adetlik hafif ticari araç satışına imza atan Toyota, Ağustos ayında ise bin 289 adet ticari araç satışı gerçekleştirdi. Bu rakamlara göre geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla adet olarak yüzde 50’lik artış elde edildi. Bununla birlikte Toyota’nın hafif ticari araçlardaki pazar payı geçen yıla göre yüzde 2,2 puan artarak yüzde 6,1’e ulaştı.

İlk 8 ayda en çok tercih edilen hafif ticari Toyota modeli, sürüş konforunun yanı sıra efsanevi sağlamlığı, yüksek arazi ve taşıma kapasitesiyle öne çıkan Hilux pick-up oldu. İlk 8 ayda 4 bin 346 müşteri Hilux modelini tercih etti. Bununla birlikte Ağustos ayında 711 adetlik satış elde eden Hilux, tüm zamanların en yüksek ikinci aylık satışına ulaştı. Hilux pick-up modelini ise, ilk 8 ayda 1.458 adet ile Proace City ve 485 adet ile Proace City Cargo izledi.

Toyota, araçların yanı sıra sunduğu hizmetlerle de ticari araç müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen ve kapsamlı bir hizmet verecek şekilde kurulan Toyota Professional ile profesyonel hizmetlerle markayı farklı bir yerde konumlandırıyor.

Toyota’nın ticari araçları, segmentinde tek olacak şekilde 5 yıl/150.000 km boyunca Toyota Garanti Sistemi altında yer alıyor. Bu sayede Toyota, yoğun bir şekilde kullanılan hafif ticari araçları da her zaman Toyota garantisi altında tutuyor. Aynı zamanda Toyota ticari araç kullanıcıları, periyodik bakımla birlikte 10 yıl 160 bin kilometreye kadar Garanti ON sistemiyle araç garantilerini uzatabiliyorlar.

Bununla birlikte hafif ticari araç kullanıcıları, Toyota 24 saat yol yardımı ile 2 yıl boyunca 7 gün 24 saat ücretsiz yol yardımı alabiliyorlar. Toyota Professional, online randevu ile kullanıcıların programlarını istedikleri gibi ayarlamalarına imkan tanıyor. Toyota Professional müşterilerine iki gün içerisinde randevu garantisiyle öncelik tanınıyor ve operasyonların hiçbir zaman aksamaması sağlanıyor.

Editör: Akın Öcal