VW Ticari Araç Türkiye’den Ödüllü Amarok’la Rekor Satış VW Ticari Araç Türkiye’den Ödüllü Amarok’la Rekor Satış

TOYOTA GAZOO Racing pilotları, Dakar Rallisi’nde tamamen yenilenen Toyota GR DKR Hilux T1+ ile yarışıyorlar. Bu araç, Dakar ile birlikte ilk kez bir uluslararası yarışa çıktı. Daha cesur görünen yeni Hilux’ta, yeni Toyota Land Cruiser’dan alınan çift turbo V6 benzinli motor yer alıyor. Ayrıca önceki araca göre daha büyük tekerlekler ve yeni süspansiyon sistemi bulunuyor. 2022 Dakar Rallisi için kapsamlı bir şekilde test edilen araca son olarak Kalahari Çölü’nde yarış için ayarlar yapıldı.

2021’de Dakar Rallisi’ne çaylak olarak katılan ve üç kez Güney Afrika Cross- Country şampiyonu olan Henk Lategan ile co-pilotu Brett Cummings, performanslarını artırmaya odaklanacaklar. Takımın Dakar 2022 için dördüncü ikilisi, Shameer Variawa ve yeni co-pilotu Danie Stassen olacak. Hail Uluslararası Rallisi’ni kazanan ve 2021 FIA Dünya Kupası Cross-Country Rallileri şampiyonasını kazanmayı garantileyen Nasser Al-Attiyah ve co-pilotu Mathieu Baumel, Dakar Rallisi için favori olarak öne çıktığı belirtiliyor.

2022 Dakar Rallisi, otomotiv dünyasının en zorlu yarışlarından biri olmasının yanı sıra aynı zamanda FIA Dünya Rally-Raid Şampiyonası’nın (W2RC) ilk ayağı olacak. Bu şampiyonada da Nasser ve Mathieu mücadele edecek. Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek 2022 Dakar Rallisi, 1 Ocak’ta başladı ve 14 Ocak’ta tamamlanacak. Rota, daha sonra saat yönünde devam edecek ve yarışçılar Al Artawiyah ve Al Qaisumah gibi kasabaları ziyaret ederek Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a ulaşacaklar. 8 Ocak'taki dinlenme gününe kadar burada kalacak yarışçılar, ralliyi 14 Ocak’ta Cidde’de tamamlayacaklar.

Editör: Akın Öcal