Türkiye’de gerçekleştirdiği teslimatları ihracat performansıyla da destekleyen TEMSA, Litvanya’da 50 adetlik yeni bir teslimat gerçekleştirdi. Son teslimatla TEMSA’nın bugüne kadar Litvanya pazarına teslim ettiği araç sayısı 270’i buldu.

Ülkenin en köklü yolcu taşıma şirketlerinden UAB Kautra ile birlikte, Kaunas Bölgesi toplu taşıma hatları için açılan ihaleyi kazanan TEMSA, Haziran ayında başladığı teslimatları, Ağustos ayında tamamlayarak taahhütlerini yerine getirdi. 

Hafif Ticari ve Otobüs Büyürken Kamyon Pazarı Daraldı Hafif Ticari ve Otobüs Büyürken Kamyon Pazarı Daraldı

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEMSA Satış Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, Litvanya’nın kendileri için Avrupa’daki öncelikli pazarlar arasında yer aldığını ifade ederken, “Biz öncelikli pazar anlayışımızı sadece ülkenin büyüklüğüne ya da pazar ölçeğine göre kurgulamıyoruz. Tüm gelecek vizyonunu sürdürülebilirlik etrafında şekillendiren bir şirket olarak, çevre ve doğa bilincini iş kültürüne entegre eden her pazarda güçlenmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda, geçtiğimiz yıllarda tamamen kendi teknolojimizle Adana’da ürettiğimiz elektrikli araçlarımızı da Litvanya pazarına teslim etmiştik. Bu kez de, bölgenin ihtiyaçlarına uygun olarak, 50 adet çevreci dizel aracımızla Kaunas bölgesinin ulaşım ihtiyacına katkı sunacağız. Diğer yandan, bu teslimatımızla birlikte, Litvanya’da yollara çıkardığımız TEMSA markalı toplam araç sayısı da 270’i buldu. Gerçekleştirdiğimiz ihracatla bir yandan TEMSA’nın küresel ayak izini pekiştirirken bir yandan da ülkemize döviz kazandırmayı sürdürüyoruz. Bunun için de son derece mutluyuz” dedi.

Editör: Akın Öcal