10 yıla yakın süredir Türkiye’de üretimini yaptığı Atlas hafif kamyonuyla pazarın önemli markalarından biri olan Otokar, Türkiye’nin önde gelen tavsiyeli üstyapı üreticilerini Sakarya’da ağırladı. Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Ticari Araçlar Kamu Satışları Direktörü Mahir Özşeker ve ve Ticari Araçlar Kamu Satışları Müdürü Emre Sarp’ın yer aldığı organizasyon, Türkiye genelindeki 24 üstyapı üreticisinden 51 yetkilinin katılımıyla gerçekleşti. 

Organizasyonda Sakarya’da 552 bin metrekare alana kurulu fabrikasında 2 binden fazla çalışanıyla faaliyet gösteren Otokar’ın üretim faaliyetlerini yerinde inceleme fırsatı bulan üstyapı üreticileri, Atlas’ın genişleyen ürün ailesi hakkında detaylı bilgi aldılar. Otokar’ın kamyon pazarındaki gelecek dönem projeleri aktarılırken etkinliğe katılan üstyapıcılar, Atlas kamyon ailesini detaylı inceleme fırsatı buldular. Otokar yetkililerine teknik talep ve görüşlerini aktaran üstyapı üreticileriyle önümüzdeki dönemde gerçekleşecek işbirlikleri için de fikir alışverişinde bulunuldu. 

Element Logistics’e 15 Tırsan Multi Ride Treyler Element Logistics’e 15 Tırsan Multi Ride Treyler

Pazarda oluşan beklenti ve ihtiyaçlar için yılın ilk çeyreğinde 8,5 tonluk Atlas kamyon ailesine 12 tonluk yeni üyesi Atlas 3D'yi sunan Otokar'ın kamyondaki güçlü çıkışını sürdürdüğünü belirten Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, "Atlas ile 10 yıla yakın bir süredir pazarda oluşturduğumuz başarıyı yeni kamyonumuzla farklı bir tonaja da taşımayı hedefliyoruz. Atlas 3D, 12 tonluk azami yük ağırlığı, uygun yatırım maliyeti, ekonomik yakıt tüketimi, düşük yedek parça ve bakım giderleri ile hafif kamyon segmentine şimdiden yeni bir soluk getirdi. Lojistik ve nakliye sektörünün son dönemde en gözde araçları arasında yer alan Atlas ile kamyon satışlarımızı artırarak devam ettirmek istiyoruz. Güçlü paydaşlarımızla belirlediğimiz hedeflere ulaşacağımıza inancımız tam" dedi.
Adını, mitolojide kahraman Atlas'tan alan Otokar kamyon ailesinin 8,5 ve 12 tonluk üyeleri, EP (Ekonomi-Performans) tuşu ile her türlü yol koşuluna ve yüke uygun sürüş modu tek tuşla yönetilebiliyor. ACC (Adaptif Seyir Kontrol Düzeni), klima, gelişmiş aydınlatma sistemi, güçlendirilmiş yan kapılar ve park sensörü gibi özelliklerle hafif kamyon segmentine yeni bir soluk getiren Otokar Atlas; tam havalı fren sistemi, EBS, egzoz freni, LDWS, AEBS ve ESC özelliklerini de üzerinde barındırıyor.

Editör: Akın Öcal