Ford, Transit Custom Nugget, Custom’ın yeni nesli üzerinde yükseldiği için aracın teknik altyapısından gelen tasarım, bağlanabilirlik ve sürüş teknolojilerini barındırıyor. 

Yeni nesil Transit Custom Nugget, yukarı kaldırılabilir tavan ve sekiz ileri otomatik şanzımanlı 170 PS EcoBlue motorlu Nugget Titanium serisinden başlayarak aşamalı olarak piyasaya sürülecek. Avrupa ülkelerinde Ağustos 2023'te Ford bayilerinden sipariş edilebilecek olan model 2024 baharında müşterilere teslim edilmeye başlanacak. Transit Custom Nugget’ın PHEV seçeneği de dahil olmak üzere diğer modellerin gelecek 12 ay içinde tanıtılacağı kaydediliyor. 

Nugget’la dört tekerlekten çekiş seçeneği
Transit Custom Nugget’ta, 2021 ve 2022'de Avrupa'nın en çok satan PHEV aracı olan Ford Kuga Plug-In Hybrid ile aynı teknolojiyi paylaşan bir PHEV güç aktarma organı sunuluyor. Nugget, 2,5 litrelik Atkinson benzinli motor ile 11,8 kWh -kullanılabilir- batarya ve elektrik motoru kullanarak 232 PS'lik sürüş imkanı sunuyor.

Bağımsız arka süspansiyon yol tutuşunu geliştirirken, dört tekerlekten çekişli modellerin de Nugget yelpazesinde yer alacağı verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Nugget’ta dijital gösterge paneline ek olarak bağlantılı navigasyon, ses ve iletişim özellikleriyle SYNC 4 yazılımlı 13 inçlik geniş bir dokunmatik ekran, ses kontrolü ve kablosuz Android Auto - Apple Carplay telefon entegrasyonu araçta standart olarak sunuluyor. 

Yaşam alanında kolay hareket
Kabin içinde hareket kolaylığının Nugget müşterisi için şimdiden önemli bir satın alma nedeni olacağı kaydedilirken, yeni gösterge paneli tasarımı ve düz zeminin çapraz kabin erişimine yardımcı olduğu ve ön iki koltuktan yaşam alanına geçişi kolaylaştırdığı araçla ilgili notlar arasında yer alıyor. Daha alçak bir zemin ve entegre yan basamak, sınıfının en genişi sürgülü yan kapı ve arka bagaj kapağı açıklıklarının ise aracın yüklemesini ve inişleri kolaylaştırması bekleniyor. 

Ford ve Westfalia, yeni modelde yaşam alanını yemek pişirme, oturma ve uyku için ayrı bölgelerle tamamen yeniden tasarlamış. Bu iç tasarımla, iki çift kişilik yatak kurulduğunda bile kampçıların birbirlerini rahatsız etmeden kabin içinde hareket edebilecekleri, yemek pişirebilecekleri veya araca binip inebilecekleri ifade ediliyor. 

Transit Custom Nugget’ta, ısıtmalı sürücü ve ön yolcu döner kaptan koltukları, isteğe bağlı ısıtmalı üç koltuklu arka sırayla, araçta beş kişi seyahat edebilecek. Arka sıradaki yolcular için standart olarak yeni ses hoparlörleri ve USB-C bağlantı noktaları da araçta yer alıyor.

Peugeot Yenilenen Ticarilerini Türkiye’de Satışa Sundu Peugeot Yenilenen Ticarilerini Türkiye’de Satışa Sundu


 
Kamp hayatını kolaylaştıran detaylar
L şeklinde düzene sahip mutfağa sahip olan Nugget, şişeleri dik olarak alabilecek kadar büyük ve erişimi kolay yeni çekmeceli buzdolabına sahip. Yeni entegre ocak ve standart sıcak su sağlayan lavabo ünitesi yumuşak kapanan mandallar ve açılır kulplar araçtaki önemli detaylar arasında yer alıyor. 

Yeni Nugget, üst yatak hala yerindeyken mutfakta baş mesafesini artırmak için açılır kapanır bir yatak bölümünün yanı sıra ray montajlı bir arka tezgah da dahil olmak üzere önceki modele göre önemli tasarım iyileştirmelerine sahip. İsteğe bağlı bagaj kapağı gizlilik çadırı ile arkaya monte sıcak/soğuk duş çıkışı artık standart olarak sunuluyor.  

Editör: Akın Öcal