Tırsan’ın Adapazarı Fabrikası’nda gerçekleşen teslimat törenine; Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Şener Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Şener ve Tırsan Treyler Satış Yöneticisi Osman Keleş katıldı. 

Teslimat töreninde açıklamada bulunan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Tırsan bünyesinde yer alan Kässbohrer, güvenlikten asla ödün vermeden hafifliği, kullanım kolaylığı ve kalitesiyle öne çıkan tanker ve siloları ile ürünlerini sürekli olarak geliştirmektedir. Bu yaklaşımının bir sonucu olarak Tırsan, ödüllü Ar-Ge merkezinde geliştirdiği Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile “Güvenlik” kategorisinde dünyanın en prestijli inovasyon ödülü Treyler İnovasyon 2017 ödülünü kazanmıştır. Tırsan tehlikeli madde taşımacılığına yönelik geniş ürün gamı ile hem Türkiye’de hem Avrupa’da tehlikeli madde taşımacılığı hizmeti veren müşterilerinin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamaktadır. Akaryakıt taşımacılığının öncü firmalarından Şener Lojistik’e Kässbohrer Bitüm Taşıyıcı Tankerlerinin teslimatını gerçekleştirmekten gurur duyuyor ve ileriki yıllarda da iş birliğimizin devam edeceğine inanıyoruz” açıklamalarında bulundu.

TREDER Deprem Yardımlarına Kahramanmaraş’la Devam Etti TREDER Deprem Yardımlarına Kahramanmaraş’la Devam Etti

Şener Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Şener, süreç hatalarına bağlı kaza ile oluşabilecek risklerin ve kayıpların önlenmesi için sürekli iyileştirme süreçlerinin şirket kültürü olarak kabul ettiklerini söyleyerek,  “Bu konuda en büyük destekçimiz Tırsan’dır, son yapmış olduğumuz 20 adet Kässbohrer Bitüm Tankeri yatırımı her türlü iklim koşuluna uygun farklı izolasyon ve ısıtma sistemleri seçenekleri ile firmamıza farklı çalışma koşullarında kolay ve sorunsuz çalışma avantajı sunuyor. Bunun yanı sıra Bitüm Tankerleri, tasarım gücü sayesinde sınıfının en hızlı boşaltımını gerçekleştirerek operasyon maliyetlerimizi de minimuma düşürüyor. Çetin Başkanımın da belirttiği gibi, Tırsan dünyanın en prestijli ödüllerinden birini Türkiye’ye getirdi bu da bizim için çok gurur verici bir durum. Tırsan araçlarına olan güvenimiz tam” dedi. 

Şener, sözlerine şöyle devam etti; “Şener Lojistik olarak, müşterilerimizin gereksinimlerine ve onların yorumlarına, isteklerine, önerilerine veya şikayetlerine karşı daima önleyici tedbirleri de içeren bir uygulamayı benimser, servis kalitesini sürekli iyileştirmeye çalışırız. Yine bu noktada Tırsan, yurt içi ve yurt dışında sahip olduğu geniş servis ağı, uzman personeli ve ihtiyacımızı tam karşılayan hızlı hizmetleri ile her daim yanımızda. Önümüzdeki yıllarda da yapacağımız yatırımlarımız da yine tek ve tek tercihimiz Tırsan olacaktır” ifadelerini kullandı.

Kässbohrer Bitüm Taşıyıcı Tanker K.STS 32 
Tırsan'ın Kässbohrer paslanmaz çelik malzemeden üretilen Bitüm Tankeri, özel teknolojili alüminyum malzemeden üretilen şasisi ile 6.300 kg boş ağırlığıyla sınıfının en hafifi olarak öne çıkıyor. 
her türlü iklim koşuluna uygun farklı izolasyon ve ısıtma sistemleri seçenekleri ile kullanıcıların farklı çalışma koşullarında kolay ve sorunsuz çalışma avantajı sunan Kässbohrer Bitüm Tankeri, tasarım gücü sayesinde sınıfının en hızlı boşaltımını gerçekleştirerek operasyon maliyetlerini azaltmaya katkıda bulunuyor. 
Tırsan'ın Bitüm Tankerleri, hem Almanya TÜV SÜD tarafından verilen tip onayı ve ADR belgesine, hem de TSE sertifikasına sahip. ADR belgelendirme süreci, tasarım sürecinden başlayarak; kaynak, sızdırmazlık, basınç ve fonksiyonellik olmak üzere birçok testten oluşuyor. 

Editör: Akın Öcal