Geleceğin treylerinin masaya yatırıldığı zirvenin panelinde konuşan Schmitz Cargobull Türkiye CEO'su M. Kerem Taş, Türk treyler endüstrisinin bugünü ve yarını hakkında önemli bilgiler verdi.

TREDER Deprem Yardımlarına Kahramanmaraş’la Devam Etti TREDER Deprem Yardımlarına Kahramanmaraş’la Devam Etti

Türkiye treyler sektörünün, Avrupa'nın 2. en büyük üretim hacimli pazarı haline geldiğini belirten Taş, bunun alelade bir başarı olmadığını, Türkiye'deki endüstrinin ne kadar önemli ve dayanıklı olduğunu, bu sebeple de Avrupa'daki treyler üreticilerinin Türkiye'ye yatırım yaptığını belirtti. 

Türkiye'deki üretimin yıldan yıla dramatik iniş ve çıkışlara sahip olduğunu, buna dayanarak ayakta kalmaları ile Türk üreticilerin büyük bir başarı gösterdiklerini kaydeden Taş, Türkiye'deki üretiminin millileştirilmesinin önemini de vurguladı. 

2023’te üretim çift vardiyaya çıktı
130 yılı aşan üretim tecrübesine sahip olan Schmitz Cargobull'un, Türkiye'deki üretim tecrübesinin henüz çok genç olmasına rağmen Adapazarı üretim hattıyla 2016 yılında başlayan yatırımlarının her yıl arttığını kaydeden Taş, Adapazarı fabrikasının 2023 yılında çift vardiya üretim planına geçtiğini kaydetti.

Yeşil Mutabakat, küresel ısınma ve karbon salınımı, çevreci ve yeşil lojistik operasyonları konularında yoğun çalışma yürüttüklerini kaydeden Taş, bu alanda Elektrikli ve Akıllı Frigofirik Treyler'' ''Karbon Salınımı ve Yakıt tüketimini Düşüren Aerodinamik Tenteli Treyler'', tüm bunlara adapte Telematik Sistemleri, Telematik ile entegre çalışan TPMS ve de VECTO regülasyonuna göre ürünler üretmekte olduklarından da bahsetti. 

Editör: Akın Öcal