2013 yılında Avrupa Komisyonu, kalite güvencesi ve sahte ilaçlara karşı koruma için insan kullanımı tıbbi ürünlerin İyi Dağıtım Uygulamasını (GDP) uygulamaya koymuştu. Bu uygulamayla üreticiler, ecza depoları ve eczacılar, sertifikasyon gereksinimleri her iki yılda bir yeniden değerlendirilen süreçlerini yıllık GDP denetimlerine bağlı hale getirmeleri gerekiyor.

Eurotürk Lojistik 20 Tırsan Tenteli Treyler Aldı Eurotürk Lojistik 20 Tırsan Tenteli Treyler Aldı

TrailerConnect sertifikası sayesinde müşterilerinin, GDP denetimleri için ürünlerinin yüksek kalitesini ve güvenliğini kanıtlayan önemli bir sertifika sunabileceğini kaydeden Schmitz Cargobull AG Satış Direktörü Boris Billich, şunları söyledi: "GDP sertifikamızla, tüm süreç zinciri boyunca müşteriler için süreç güvenliğini garanti edebiliyor ve belgeleyebiliyoruz. Treylerdeki verilerin kaydedilmesinden veri depolamaya, portalda görüntülemeye veya API'de iletmeye (Üçüncü taraf sistemlere veri iletme arayüzü) kadar."

TÜV Süd tarafından yapılan kapsamlı denetimde, Schmitz Cargobull treyler telematik sistemi TrailerConnect iki yıllık bir dönem için sertifika aldı. Denetim, arayüz tanımı, veri depolama, veri yedekleme, yazılım geliştirme / yazılım güncelleme / veri yedekleme için risk analizi, şirketteki organizasyonel süreçler ve yapılar, yazılım kılavuzu, sensör teknolojisinin özellikleri, şirket tanımı, kalite yönetimi kılavuzu ve ISO 9001’in kapsamlı bir incelemesini içeriyor.

Editör: Akın Öcal