Scania iklim risklerini en aza indirmek için tüm değer zinciri boyunca ve ilgili tüm kapsamlarda karbon emisyonlarını azaltmaya kararlı. Karbondan arındırma yol haritasını takip eden Scania, 2025 yılına kadar operasyonel faaliyetlerden kaynaklanan CO2 oranını yüzde 50, ürünlerden kaynaklanan CO2 oranını yüzde 20 azaltmayı hedefliyor.  İnsanların ihtiyacına hizmet eden ulaşım çözümleri sunma, döngüsel iş modeli ve karbon azaltma olarak 3 temel sürdürülebilirlik alanı ile Scania sürdürülebilirlik vizyonunu işinin her alanına nüfuz etmesini amaçlıyor. 

Scania’nın üretiminden satışa sunduğu araçlarında kullandığı teknolojiye kadar tüm aşamalarda çevresel etkileri en aza indirmek üzere doğaya gösterdiği saygıyı, şimdi Scania Türkiye de gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik projeleri ile destekliyor.

Tohumlar Muğla’da toprakla buluştu
Scania Türkiye, satılan her Scania için küresel iklim krizine karşı sürdürülebilir, inovatif ve teknolojik çözümler geliştiren sosyal girişim olan ecording iş birliği ile 5 adet tohum topu bırakıyor. İnsansız hava araçları ecoDrone’lar vasıtasıyla, tohum topları toprakla buluşuyor ve doğada yeni yaşam potansiyelleri oluşturuyor. 1 Ocak 2023 itibarıyla başlayan sosyal sorumluluk projesi dahilinde, yıl sonuna kadar toplam 15 bin adet tohum topu atılması planlanıyor. Bu zamana kadar Muğla, Türkiye lokasyonunda yaklaşık 5.000 adet tohum topu toprakla buluştu. 

Ford Trucks’ın Türkiye’deki En Büyük Servisi Mersin’de Açıldı Ford Trucks’ın Türkiye’deki En Büyük Servisi Mersin’de Açıldı

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında, ecoDrone işareti olarak tanımlanan QR kodu okutan Scania kullanıcıları, mail adresleriyle giriş yapıp atılmasını istedikleri tohum türünü seçerek, tohum toplarının doğadaki serüvenine ortak olabilirler.  Kullanıcılar; operasyon öncesi, sonrası ve saha gözlemleri ardından iletilen maillerle süreci takip edebilirler.

Editör: Akın Öcal