İstanbul Avrupa yakasında Hadımköy’de açılışı gerçekleşen UCR Otomotiv tesisleri, ağır ticari araç pazarının en çok tercih edilen çekici markaları arasında yer alan Scania’nın Türkiye genelindeki 16. yetkili satıcısı ve servisi olarak faaliyetlerine başladı. 

Nisan ayı itibarıyla faaliyetlerine başlayan UCR Otomotiv, Mehmet Ali Uçar, Ertuğrul Emre Uçar ve Sinan Uçar tarafından kuruldu. İstanbul Avrupa yakasında lojistik faaliyetlerin yoğunlaştığı Hadımköy’de hizmete giren UCR Otomotiv, 17 bin metrekare açık, 4 bin 500 metrekare kapalı alana kurulu tesisinde, konularında uzman 65 kişilik kadrosu ile hizmet veriyor. UCR Otomotiv tesisi, aynı anda günlük 45 araca servis hizmeti verme kapasitesine sahip. 

Iveco ve Nikola’da Yollar Ayrılıyor: İşbirliğine Devam Iveco ve Nikola’da Yollar Ayrılıyor: İşbirliğine Devam

Senyücel: “En yakın noktada en iyi hizmet”
Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel, Scania markası olarak satış ve satış sonrası servis hizmetlerinde müşterilerine en iyi hizmeti en yakın noktadan sunma hedefi ile yapılanma çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirterek UCR Otomotiv’in de Scania markasına önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.    

Nisan ayının ilk haftası Türkiye’de bulunan Scania CEO’su Christian Levin ile Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Stefano Fedel, Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu ve Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel de UCR Otomotiv’i ziyaret ederek tesis hakkında bilgiler alırken, Scania standartlarına ulaşan tesis ve kadroları ile markaya sağlayacakları katkılar için başarı dileğinde bulundular.