Ayhan Türkmen, 18 Eylül 2023 itibariyle Sarp Intermodal’ın Tedarik Zinciri birimini kurmak üzere Genel Müdür olarak atandı. 
Türkmen, 1993 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. 1997 yılında İTÜ & YTÜ konsorsiyumunda Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamladı. 

Alışan Lojistik Renault Trucks’tan 150 Adet Çekici Aldı Alışan Lojistik Renault Trucks’tan 150 Adet Çekici Aldı

Sektördeki kariyerine 1996 yılında Koç Holding firmalarından Otokar’da başlayan Türkmen, yaklaşık 30 yıl boyunca farklı sektörlerin büyük oyuncularında üst düzey görevlerde bulundu. Perakende, endüstri, otomotiv, elektronik ve lojistik gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerde ülke tedarik zinciri ve müşteri hizmetleri yöneticisi, ülke tedarik zinciri direktörü, kıdemli yönetim danışmanlığı, genel müdür ve icra kurulu üyesi olarak birçok alanda yöneticilik yaptı.

Son olarak Ekol Lojistik şirketinde Genel Müdür ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Türkmen, Türkiye ile birlikte Ukrayna, Romanya, Macaristan, Polonya, Yunanistan, Almanya ve Fransa’da bulunan 20’den fazla lokasyonda depolama ve antrepo hizmetlerinin liderliğini üstleniyordu. 
 

Editör: Akın Öcal