2014 yılında intermodal taşımacılık faaliyetleri gerçekleştirmek üzere kurulan ve Türkiye’nin en büyük lojistik şirketlerin arasına giren Sarp Intermodal, 10 yıl kutlamalarında şirket isminin Talay Logistics olarak değiştirdiğini açıkladı. 

Sarp Intermodal, 10. Yılını İstanbul Esma Sultan Yalısı’nda görkemli bir geceyle kutladı. Bundan sonra yoluna Talay Logistics olarak devam edeceğini açıklayan şirket, yeni logosunun da tanıtımını yaptı.  Lojistik dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı gecenin sunuculuğunu ünlü oyuncu Yosi Mizrahi yaparken, Profesyonel Rehber Saffet Emre Tonguç’un İstanbul’u anlattığı kutlama Kenan Doğulu konseriyle devam etti. 

Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Gebze’de Açıldı Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Gebze’de Açıldı

Gecede yaptığı konuşmada Sarp Intermodal’ı 2014 yılında kurulduklarını söyleyen Talay Logistics CEO’su Onur Talay, “Son 1 yıl içinde Talay Customs ve TAL Trailer faaliyetlerine başladı. Kontrat lojistiği alanında önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Geçtiğimiz 6 ay içinde 50 bin metrekarelik depo yatırımı yaptık. Türkiye ve Avrupa yollarında ayda 7 bin taşıma operasyonu gerçekleştiriyoruz” dedi.
 
Onur Talay: “İsim değişikliği dönüşümün habercisi”
Sarp Intermodal olarak yaptıkları yatırımlarla artık intermodal taşımacılığın dışında denizyolu, havayolu, karayolu, kontrat lojistiği, gümrük hizmetleri gibi alanlarla uçtan uca hizmet veren bir lojistik şirketi olduklarını açıklayan Talay, “Şimdi şirketimizin büyüme ve gelişme yolculuğunda yeni bir adım atıyoruz. Büyüyen organizasyonumuzu doğru yönetebilmek adına 10. yılımızda marka değişimine gidiyoruz. Lojistik hizmeti sunan şirketlerimiz tek çatı altında toplanarak Talay Logistics markası ile yürüyecek. Değişimi ve gelişimi her zaman merkezinde tutan bir şirket olarak bugün itibarıyla bir dönüşümü gerçekleştiriyoruz. Bu yeni adım sadece bir isim değişikliği, ya da kozmetik bir değişiklik değil; aynı zamanda bir dönüşümün de habercisidir. Yenilenmiş markamızla daha büyük hedeflere ilerleyeceğiz” dedi.
 

Editör: Akın Öcal