Türkiye’de intermodal taşımacılık hizmeti vermek amacıyla kurulan ilk şirket olan Sarp Intermodal, karayolunu Ro-Ro ve demiryolu hatlarıyla entegre kullanarak taşımacılık hizmeti veriyor. Küresel çapta bir intermodal şirketi olma hedefiyle önemli yatırım ve iş birlikleri yapan Sarp Intermodal, F-MAX araçlarını hem yurt içinde hem de başta Almanya, İtalya, Fransa, Belçika, Avusturya, Macaristan olmak üzere tüm Avrupa operasyonlarında kullanacak.

28 Mart 2022’de Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen araç teslimat töreninde Sarp Intermodal CEO’su Onur Talay ve Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören hazır bulundular.

Alışan Lojistik Renault Trucks’tan 150 Adet Çekici Aldı Alışan Lojistik Renault Trucks’tan 150 Adet Çekici Aldı

Hoşgören: “Türk lojistik şirketlerinin konumu önemli”

Törende konuşan Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, Türk lojistik firmalarının dünyada özellikle karayolu taşımacılığında çok önemli bir konumda olduklarını ifade etti. Türkiye'de lojistik sektörünün milyarlarca dolarlık ticaret hacminin gerçekleşmesinde kritik bir rol oynadığını söyleyen Hoşgören, uluslararası başarılara sahip lojistik firmaları sayesinde, özellikle demiryolu ve denizyolu taşımacılığını da içeren intermodal taşımada Türkiye'nin daha güçlü bir konuma gelebileceğinin altını çizdi.

Hoşgören, “Sektörümüzün öncü firmalarından biri olan Sarp Intermodal ile uzun zamandır devam eden iş birliğimiz güçlenerek büyüyor. Geçtiğimiz yıllarda uluslararası ödüllü çekicimiz F-MAX ile bu iş birliğini güçlendirmiştik. Şimdi de 20 adet F-MAX'i daha firmanın filosuna katarak, Sarp Intermodal’daki toplam Ford Trucks markalı araç sayımızı 65’e yükseltiyoruz. Yurt içinde ve yurt dışında yoğun talep gören uluslararası ödüllü F-MAX'in yüksek performanslı motoru ve ileri teknolojik donanımları ile Sarp Intermodal’a operasyonlarında büyük verimlilik ve katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

Talay: “Ford Trucks çekici yatırımına devam edeceğiz”

Teslimat töreninde konuşan Sarp Intermodal CEO’su Onur Talay ise Sarp Intermodal olarak geride bıraktıkları 8 yılda önemli aşamalar kaydettiklerini ve sektörü yenilikler ile tanıştırırken özellikle intermodal taşımacılıkta liderlik etmeye çalıştıklarını belirtti. İnsan kaynağı ile araç ve ekipman kaynağına önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini anlatan Talay, 2022'de de yatırımlarına devam edeceklerini vurguladı.

Talay sözlerini şöyle sürdürdü: “İntermodal taşımacılıkta karayolunu minimum seviyede kullansak da sürücülerimizin güvenliği ve konforu bizim için önemli. Aynı zamanda Türkiye'de ve Avrupa ülkelerinde kesintisiz destek alabilmek de bizler için değerli. Bu nedenle Ford Trucks’ın F-MAX serisi araçlarını tercih etmeye başlamıştık. Son yatırımımız ile filomuzdaki F-MAX sayısı 65’e ulaştı. Bu sayıyı yıl sonuna kadar 100’e çıkarmak istiyoruz. Yaptığımız her yatırımın sadece şirketimize değil, sektörümüze ve ülkemize de değer kattığına inanıyoruz. Bu iş birliğimizin ve ortaya çıkan değerin artarak devam etmesini temenni ediyoruz.”

Editör: Akın Öcal