Kamu kurumlarına gerçekleştirdiği operasyonel kiralama işiyle büyüyen Sarılar Grup, 2023 yılında sipariş verdiği 385 adet kamyon ve çekiyle son 2 yılda Mercedes Benz Türk’ten 800 adet ağır ticari araç alımına imza attı. 2022-2023 yılları arasında alınan 800 adetlik kamyon ve çekici teslimatı için Kemerburgaz'da özel bir tören düzenlendi.

Son 10 yılda toplam 1.600 adet Mercedes-Benz markalı kamyon çekici yatırımı yapan Sarılar Grup, araçları Mercedes-Benz yetkili satıcısı Heska Otomotiv’den teslim aldı. 

Sülün: “Küresel ölçekte büyük teslimat”
Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün teslimatta yaptığı konuşmada, Cumhuriyet’in 100. Yılında Mercedes-Benz’in 56 yıllık geçmişi olduğunu belirterek, “Türkiye'nin yükünü taşımaktan gurur duyuyoruz. Sarılar Grup da bu büyük gururun bir parçası olduğu onlara teşekkür ediyorum” dedi.

Sülün, Sarılar Grup’un kurumsal kiralama yaptığını kaydederek 800 adetlik satışın küresel ölçekte de çok büyük olduğunu vurguladı. 

Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Sarılar Grup Başkanı Ahmet Sarı'ya plaket takdim etti.

2022'de 415 ve 2023 yılında 385 adetlik satış
Daha sonra konuşan Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt da 2022'de 415 adet ve 2023 yılında ise 385 adetle en büyük adetli kamyon teslimatını Sarılar Grup'a yaptıklarının altını çizdi. 
Kurt, teslim edilen araçların çok büyük bölümün Aksaray’da üretildiğini bir bölümünün ise Almanya’dan geldiğini sözlerine ekledi. 

Heska Otomotiv Kamyon Satış Müdürü İlyas Tuluğ ise müşterilerine en iyi şekilde hizmet verdiklerini kaydederek bu büyük anlaşmada emeği geçenlere teşekkür etti. 

Sarı: “Filomuz istikrarlı bir şekilde büyüyor”
Sarılar Grup İş Geliştirme Direktörü Faruk Sarı da yaptığı konuşmada, 1993 yılında kurulduklarını ve 30 senedir en önem verdikleri konunun hizmetlerinin sürekliliği olduğunu söyledi. Sarı, konuşmasına şöyle devam etti: “10 yılı aşkın süredir filomuzda yer alan Mercedes-Benz araçları en büyük güvencemiz olmuştur. Her yıl istikrarlı büyüttüğümüz filomuzla sektörün öncü firması olmaya devam ediyoruz. Toplam sahip olma maliyet avantajı, ikinci el değeri ve araç kalitesi nedeniyle filomuzda araçların büyük çoğunluğu Mercedes-Benz modellerinden oluşuyor" ifadelerini kullandı.

Törende Heska Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ Sarılar Grup Başkanı Ahmet Sarı'ya plaket takdim etti.

Editör: Akın Öcal