Şehirlerarası yolcu taşımacılığının önemli otobüs modellerinden MAN Lion’s Coach’u filosuna katan son firma, Sakarya merkezli Sakarya VİB oldu.
Sakarya VİB Kooperatifi altında 1997 yılında kurulan firma; yeni araç yatırımları kapsamında filosuna katmak için satın aldığı 30 adetlik MAN otobüsün ilk grubu olan 16 adet, 2+1 koltuklu Lion’s Coach’u törenle teslim aldı. Son alımlarla birlikte firmanın filosundaki 52 otobüsün 30 adedi MAN markası oldu. 
Ankara’daki MAN Costumer Center’da düzenlenen teslimat törenine MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ve Otobüs Satış Bölge Koordinatörü Emrah Albustanoğlu ile Sakarya VİB Kooperatif Başkanı Suat Akın ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Törende Can Cansu, sembolik MAN anahtarını Suat Akın’a teslim etti.

Busplaner’dan Continental Otobüs Lastiklerine Ödül Busplaner’dan Continental Otobüs Lastiklerine Ödül


Akın: “MAN Lion’s Coach otobüsleri ile gücümüze güç kattık”
Teslimat töreninde konuşan Sakarya VİB Kooperatif Başkanı Suat Akın, şunları söyledi; “Sakarya VİB, kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti odağı ile çalışan ve yolcularına hızlı, etkin ve kaliteli çözümler sunmayı kendine misyon edinen bir firma oldu. Sakarya VİB olarak temel amacımız; müşteri memnuniyetinde yarattığımız değeri istikrarlı bir biçimde artırarak, hizmet kalitemizi uluslararası standartlara ulaştırmak. Bu anlayış doğrultusunda tüm ekibimiz ile hizmet sunduğumuz güzergahlarda bizi tercih eden yolcularımıza daima en iyiyi sunma hedefiyle çalışıyoruz. Bunun için de filomuzu sürekli yenileyerek, araçlarımızın modellerini yükselterek, hizmet kalitemizin çıtasını daha da yukarı taşımaya gayret ediyoruz. Bugün de başarısını uluslararası platformlarda aldığı ödüllerle tescil etmiş MAN Lion’s Coach ile filomuzu güçlendirmenin heyecanını yaşıyoruz. MAN Lion’s Coach sahip olduğu üstün özellikleri nedeniyle bizim tercihimiz oldu. Ayrıca bizler için kıymetli bir çözüm ortağı olan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin satış sonrası sunduğu kesintisiz kaliteli hizmet anlayışı da araç tercihimizi etkileyen bir diğer faktör olarak öne çıktı.”


MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ise, şunları kaydetti; “Karayolu yolcu taşıma sektörü mevsim itibariyle yoğun bir dönemi yaşıyor. Sektörde yaşanan bu yoğun rekabet ortamı da haliyle firmalar için en iyiyi sunmayı temel amaç haline getiriyor. En iyiyi hedefleyen lider firmaların tercihi ise, sektörün gözdesi MAN Lion’s Coach oluyor. Başarısını; 2020 yılında ‘Coach of the Year- Yılın Otobüsü’ ödülünün ardından, 2022 yıllında da ‘Sustainable Bus Award (Sby Award)- Sürdürülebilir Otobüs’ ödülü ile daha da pekiştiren Lion’s Coach, bugün seyahat sektöründe güvenlikten yolcu ve sürücü konforuna, ileri teknolojiden tasarıma, sürdürülebilirlikten çevreci motoruna, yüksek yakıt tasarrufundan uzun bakım aralıklarına kadar pek çok ayrıcalığı bir arada sunuyor. 
Bununla birlikte MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin satış sürecinden başlayıp, satış sonrası da süren hizmetlerimiz ile 7/24, yol arkadaşlarımıza destek oluyoruz. Tüm bunlar da bizi müşterilerimiz için güvenilir çözüm ortağı yapıyor. Bugün de bize ve markamıza duyduğu güvenle filosunu 30 adetlik MAN otobüsü ile güçlendirme kararı olan Sakarya VİB firmamıza, siparişinin ilk grubu olan 16 adet Lion’s Coach’un teslimatını gerçekleştirdik. Araçlarımızın kendilerine ve yolcularına hayırlı olmasını diliyorum.”
 

Editör: Akın Öcal