Iveco’nun İkinci El Yapılanmasında Yeni Dönem Iveco’nun İkinci El Yapılanmasında Yeni Dönem

Türk taşımacılığının merkezlerinden biri olan Mersin’de uzun yıllara dayanan lojistik tecrübesini, Renault Trucks bayiliğinde kullanan Erman Ticari Araçlar, 3 yıl gibi kısa bir sürede elde ettiği başarılarla örnek işletmelerden biri konumuna geldi.  

Lojistik sektörünün içinden gelmenin avantajını kullandıklarını aktaran Erman Ticari Araçlar Genel Müdürü Emrah Deniz, Mersin bölgesinde Renault Trucks’ın pazar payının kat kat arttığını vurguladı. Daha önce Mersin’de yılda 10-15 araç satışı yapılırken bu yılı 183 adetle tamamlayacaklarını belirten Deniz, “Daha fazla araç tedarik edilebilseydi, onu da satardık” dedi.
Renault Trucks araçlarının aynı zamanda kullanıcısı olduklarını söyleyen Deniz, “Her yeni çıkan araçtan filomuza da mutlaka ekliyoruz. Bu sayede müşterilerimizle aynı deneyimlere sahip olabiliyoruz” diye konuştu. 


“Renault Trucks, özellikle Evo kabini ile beraber müşteri memnuniyetini daha da katladı. Aracın koltuğu ve direksiyonu ile ilgili çok iyi güncellemeler yapıldı ve bu konudaki ufak tefek memnuniyetsizler giderildi. Yakıt ekonomisinde zaten kendisini ispatlamış bir araçtı. Yeni motor ile yakıt tüketiminde daha iddialı konuma geldi. DE motorlu kamyonlar yüzde 4 oranında daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. 2023 model 480 beygirlik araçlarımız yeni turbo compund teknolojili motorlu araçlar olacak. Bu araçlarda yakıt tüketiminde yüzde 10’luk bir iyileştirme sağlanması öngörülüyor. Bu motorlar daha düşük devirde daha yüksek tork değerlerine ulaşıyor.”

Deniz: “Ağır ticaride yüksek talep devam ediyor”
Piyasanın son durumunu da değerlendiren Emrah Deniz, kamyona olan talebin halen yüksek seviyede olduğunu söyledi. Kamyon gibi treylerde de talebin yüksek bir şekilde devam ettiğine dikkat çeken Deniz, seçimlere kadar talepteki canlılığın sürmesini beklediğini seçimlerden sonra ise Dünya’daki resesyona bağlı olarak piyasada şekillenme olacağını açıkladı. 
 

Editör: Akın Öcal