MAN Yenilenen Araçlarını Avusturya’da Tanıttı MAN Yenilenen Araçlarını Avusturya’da Tanıttı

Otomotiv satış ve satış sonrası hizmetlerde Konya ve bölgesinde hizmet sunan Buyruk Grup, Renault Trucks yetkili bayi ağına katıldı. Renault Trucks ve Buyruk Grup yöneticilerinin ev sahipliğinde düzenlenen açılışa çok sayıda lojistik ve taşımacılık profesyoneli ile iş dünyasından yöneticiler katıldı.

Ticari hayatına 1985 yılında yedek parça satışı ile başlayan Buyruk Grup, başta traktör olmak üzere iş makinaları ve binek araçlarda önemli markaların yetkili bayisi olarak hizmet sunmaya devam etti. Zaman içinde hizmet ve marka çeşitliliğini artıran Buyruk Grup, yeni yatrımlarında Renault Trucks ile iş birliği doğrultusunda ağır ticari araçlar alanında bölgesindeki boşluğu doldurmayı hedefliyor. Buyruk, Konya, Karaman ve Aksaray illerinde Renault Trucks kamyon ve çekiciler için satış ve satış sonrası hizmetler sunacak.

Açılış töreninde konuşan Buyruk Grup Genel Müdürü Mehmet Ali Buyruk şunları söyledi: “Buyruk Grup olarak uzun yıllar otomotiv sektöründe önemli markaların temsilciliğini yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Sektörün tüm alanlarında olmayı amaç edindik. Bu meyanda eksikliğini hissettiğimiz ticari araç alanında faaliyetlerimizi dünya ve Türkiye'nin önde gelen markası Renault Trucks ile geliştirmeye karar verdik. Bölgemizde sürekli büyüyen sanayi yatırımları olması, tarımsal alanda çok büyük havzaya sahip olmamız, her geçen gün önemi artan lojistik sektörü için fırsat. Buyruk Grup olarak Renault Trucks ile iş birliğimiz sayesinde bu fırsatı değerlendirip müşterilerimizden gelecek talepleri karşılamak istiyoruz.”

Mehmet Ali Buyruk konuşmasını şöyle tamamladı: “Her geçen gün daha da gelişen Konya’da hem yurtiçi hem de uluslararası lojistik ihtiyacı da hızlı bir ivmeyle artıyor. Buyruk Grup olarak da bölgemizin potansiyeline hakimiz. Bölgemizde Renault Trucks ile önümüzdeki 5 yıl içinde pazar lideri olmak hedefimizdir”

Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine ise törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Renault Trucks olarak hem araçlarımız hem de satış sonrası hizmetlerimiz ile müşterilerimize yakın olmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 25 yıldır Renault Truck Türkiye ekibimiz ile müşteri memnuniyeti üzerine konsantre olduk ve gelişmeye devam ediyoruz. Son altı yıla baktığımızda Renault Trucks, Türkiye’de ağır vasıta pazarında en hızlı büyüyen ithal marka oldu. Bu başarıda araçlarımızın performansı ve verimliliği kadar gelişmiş satış sonrası hizmetlerimizin de katkısı büyük.”

Pazarda büyük talep gören Renault Trucks’ın yeni TCK araç serisi ve gelişen satış sonrası hizmetleri ile Türkiye’de bayi ağını da güçlendirmeye devam ettiklerinin altını çizen Delepine; “Konya ve bölgesi de Renault Trucks varlığımızı arttırmak ve müşterilerimize yakın olmak için Türkiye’nin tam merkezinde çok önemli bir bölge. Bu bölgeye Buyruk Grup ile yatırım yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” diye ekledi. 

2.000 metrekare açık alan olmak üzere toplamda 2.850 metrekarelik Renault Trucks tesislerinde hizmet sunacak olan Buyruk Grup, yılda 10.800 işçilik saati kapasitesine sahip.

Editör: Akın Öcal