Ağır ticari araç pazarının güçlü markası Renault Trucks’ın Gaziantep’te satış ve satış sonrası bayi ağını Silahtaroğlu Grup ile yaptığı iş birliği ile geliştiriyor. Enerji’den inşaata pek çok alanda faaliyet gösteren grup, ticari araçlar sektöründe de Renault Trucks ile yollarını birleştiriyor.

Sanayi kenti Gaziantep’in köklü kuruluşlarından olan Silahtaroğlu Grup, Renault Trucks ile yapılan anlaşma çerçevesinde Gaziantep ve bölgesinde satış ve satış sonrası hizmetler için yetkili bayi olarak faaliyetlerine başlayacak.

Renault Trucks’ta Satış Sonrasına Yeni  Yönetici Renault Trucks’ta Satış Sonrasına Yeni  Yönetici

İmza töreninde konuyla ilgili bilgi veren Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine; “Gaziantep bir sanayi şehri olarak Türkiye’de her zaman ayrı bir öneme sahip. Türkiye’deki bayi ağımızda da bizler için her zaman önemli bir nokta oldu. Gaziantep’in yanı sıra uluslararası ticarette de güçlü olan Silahtaroğlu Grup ile yeni iş birliğimiz sayesinde bölgede Renault Trucks müşterilerimiz için öngörülebilir ve istikrarlı bir güven ortamı sağlayacağımıza emininiz” şeklinde belirtti.

Ticari temelleri 1917’lere dayanan ve 1993 yılında grup şirketinin kurulması ile birlikte kurumsallaşan Silahtaroğlu, başta altyapı ve üstyapı inşaat projeleri ile enerji sektörü olmak üzere faaliyetlerine devam ediyor. Yeni ticari araçlar oluşumları ile ilgili bilgi veren Silahtaroğlu Motorlu Araçlar Genel Müdürü Kamil Silahtaroğlu; “Birçok alanda öncü olan Gaziantep ilimizde 10 milyar dolarlık bir ihracat hacmi söz konusu. Sırasıyla Ortadoğu, AB ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere yaklaşık 200 ülkeye ilimizden ihracat gerçekleştiriliyor. Gaziantep’ten ihracat yapan 1.800 firma bulunuyor ve bölgemizdeki ihracatçı sayısı her geçen gün artıyor. Bu denli büyük bir potansiyelde hizmet sektöründeki yatırımlarımıza Gaziantep’te Renault Trucks yetkili satış ve satış sonrası bayi olarak yeni bir oluşum daha ekliyoruz. Altyapı ve nakliye sektöründeki deneyimlerimizi ticari araçlar alanına taşımayı hedefliyoruz” dedi.  

Editör: Akın Öcal