Renault, Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenen “ODMD Gladyatörleri Ödülleri”nde “Satış” kategorisinde ödüle layık görüldü. Renault, hafif ticari araçlarıyla 2022 yılında yüzde 100’lük büyüme yakalayarak “Yılın En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Markası” seçildi. Törende ayrıca sahibinden.com Özel Ödülü’nde  Renault Clio, “B Segmentinde En Çok İlgi Gören 2. El Araç” kategorisinin kazananı oldu.

Satış kategorisinde ödüle layık görülen Renault’un ödülü almasında Kangoo’dan kalan boşluğu dolduran Renault Express Combi ve Express Van modelleri ile 2022’de yenilenerek satışa sunulan Trafic modellerinin etkisi oldu. 
Express Combi, 800 litre ile geniş bagaj hacmi ve 71,6 cm’lik sürgülü yan kapı açıklığıyla sınıfında iddialı özellikler sunarken, Express Van ise 1,91 m yükleme uzunluğuna sahip 3,3 metreküplük yükleme hacmiyle ve 48 litre kabin içi saklama alanıyla segmentinin en geniş yükleme alanını sunuyor.

Yeni Mercedes-Benz Sprinter Türkiye Satışı Başlıyor Yeni Mercedes-Benz Sprinter Türkiye Satışı Başlıyor

Nisan ayında satışa sunulan yenilenen Renault Trafic, Trafic Combi 5+1 ve Trafic Combi 8+1’de sunulan otomatik vites seçenekleriyle pazardaki artan otomatik vites ihtiyacına cevap veriyor. 
 

Editör: Akın Öcal