Türk treyler pazarında daha önce Alman treyler devi Krone’nin temsilciğini yapan daha sonra Krone’nin bugün İzmir Tire’deki fabrikasının ortağı olan Doğuş Otomotiv, karşılıklı anlaşmaya bu ortaklıktan çekilmişti. Aynı yıllarda Alman damper üstyapı ve yarı römork markası Meiller ile Sakarya’da fabrika kuran Doğuş Otomotiv, bu tesisi de kapatarak treyler işlerine son vermişti. 

Doğuş Otomotiv treyler işine geri dönüyor

Wielton 14 Satıcı ve Servisle Türkiye'de Faaliyete Geçti Wielton 14 Satıcı ve Servisle Türkiye'de Faaliyete Geçti

Geçtiğimiz aylarda Meiller ile yeniden distribütörlük anlaşmasını duyuran Doğuş Otomotiv, şimdi de Polonyalı treyler markası Wielton temsilciliğiyle ilgili attığı imzayla Türk treyler pazarında yer alacağını teyit etmiş oldu.

Doğuş Otomotiv ile Wielton arasında İstanbul’da gerçekleşen imza törenine Doğuş Otomotiv İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı Emir Ali Bilaloğlu, Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel, Wielton CEO’su Mariusz Golec, Yönetim Kurulu Üyesi Andrzej Mowczan ile Wielton İhracat Direktörü Jacek Stokowski katıldı. 

Wielton satışları Aralık'ta başlayacak
Rakiplerine göre daha genç bir marka olan Wielton, 1996 yılında kuruldu. özellikle Polonyalı taşımacıların Avrupa’da kazandığı ivmeyle bugün Avrupa’nın en büyük 3.  dünyada ise ilk on treyler üretici arasında yer almaya başladı. Wielton’ın ürün portföyünde tenteli treyler, damper treyler, kapalı kasa treyler, lowbed treyler, rijit kasalar ve konteyner taşıyıcı treyler gibi ürün çeşitleri bulunuyor. Doğuş Otomotiv ile Wielton arasında imzalanan anlaşmanın ardından ilk etapta 2023 yılı Aralık ayı itibarıyla Türkiye pazarında tenteli treyler ürününün satışı planlanıyor. 
 

Editör: Akın Öcal