Dev Ar-Ge merkeziyle Tırsan, haftada 1 patent alarak Ar-Ge 250 2021 araştırmasında patent tescil sıralamasında otomotivde 2. sırada yer aldı.

Tırsan 2009 yılında kurduğu sektörün ilk Ar-Ge merkezinde, toplam 152 uzman personeli ile teknoloji ihraç etmeye ve Avrupa pazarında en geniş ürün yelpazesine sahip üretici olarak konumunu güçlendirmeye devam ediyor.  

Turkishtime tarafından hazırlanan ve Ar-Ge Harcaması, Fikri mülkiyet (patent, faydalı model, endüstriyel tasarım) ve İstihdam kategorilerine göre hazırlanan “Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri” 2021 araştırması açıklandı. Tırsan, araştırma kriterlerinden biri olan patent tescili konusunda 2021 yılında aldığı toplam 54 patent, haftada 1 patent başarısıyla, treyler sektörünün lideri, otomotiv sektörü sıralamasında 2. Sırada, tüm sektörler sıralamasında ise 4. sırada yer aldı.  

Murat Lojistik ve Gencer Kasa’dan 400 ATP’li Üstyapı Anlaşması Murat Lojistik ve Gencer Kasa’dan 400 ATP’li Üstyapı Anlaşması

Tırsan, uzman mühendislik kadrosu ve Ar-Ge yatırımları ile sektöre yön veren çalışmalarını ürün, hizmet, komponent ve proses geliştirme faaliyetleri olarak sürdürüyor. Tırsan Türkiye’den 7, Avrupa’da ise 8 üniversite ile araştırma faaliyetlerine devam ediyor.