974 yılında Mersin merkezli olarak kurulan ve yaş meyve-sebze alanında lojistik hizmetinde uzmanlaşan Özçelik Transport, filosunu 12 adet Renault Trucks T 520 çekici yatırımıyla yeniledi. 

Renault Trucks’ta Satış Sonrasına Yeni  Yönetici Renault Trucks’ta Satış Sonrasına Yeni  Yönetici

Yaklaşık 25 yıldır Renault Trucks çekicileri kullanan Özçelik Transport’a Renault Trucks Mersin yetkili bayisi Erman Ticari Araçlar merkezinde yapılan teslimat törenine Özçelik Transport Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Özçelik, Renault Trucks Bayi Ağı Ticari Direktörü Özgür Fırat, Satış ve Satış Sonrası Bölge Müdürü Cihan Kayan, Erman Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz, Genel Müdürü Ahmet Gözü, Finans Müdürü Erman Deniz ve Renault Trucks Finans Ülke Satış Müdürü Emrah Barış katıldı. 

Tüm Avrupa ülkelerine frigofirik gıda taşımacılığı yapan Özçelik Transport Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Özçelik, teslimat töreninde yaptığı açıklamada; “Müşterilerimiz ile kurduğumuz uzun soluklu iş birliktelikleri gibi çözüm ortaklarımızla da düzenli çalışmalar sürdürülebilme prensibimiz bulunuyor. Renault Trucks araçlarımız ile yüksek verimlilikte operasyonlar yürütebildiğimiz için de 2000 yılından bu yana yola birlikte devam ediyoruz. Araç performansları, satış sonrası hizmetleri ve ikinci el değeri doğrultusunda Renault Trucks çekiciler, şirketimiz kadar bölgedeki meslektaşlarımız tarafından da tercih ediliyor” dedi. 

Yılmaz Özçelik; “Erman Ticari Araçlar, Mersin’de Renault Trucks bayisi olarak hizmet vermeye başlamadan önce de Renault Trucks alımları yapıyorduk. Her ne kadar o zamanlarda sıkıntı yaşamasak da artık bölgemizde bir bayinin hizmet sunuyor olması tabi ki büyük avantaj sağlıyor. Öte yandan son beş yıldır Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu konusunda yaptığı atağı da takdir ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Satış sonrasında Excellence güvencesi
Özçelik Transport, araçlarını rutin bakımların yanı sıra fren balatası, fren diski, debriyaj baskısı gibi kullanımın doğası gereği aşınan parçaların da değişimi yapıldığı Renault Trucks’ın Excellence Bakım Onarım Sözleşmesi ile kullanıyor. 
Özçelik, Renault Trucks ile filo yatırımlarında Renault Trucks Finansal Hizmetler’in (RTFS) sunduğu paketleri değerlendiriyor.

Teslimat törenine katılan Erman Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz ise; “Özçelik Transport, bir aile şirketi olarak yine aynı aileye ait kardeş lojistik şirketleri ile de önemli müşterilerimiz arasında yer alıyor. Filolarında Renault Trucks araçların egemen olduğu Özçelik için sunduğumuz satış sonrası hizmetlerde araçların performans ve verimliliğini her daim koruyoruz. Özçelik Transport’a satış ve satış sonrası hizmetlerimizi sunmamızın yanı sıra filolarını yenilerken ikinci el araç desteği vermeye çalışıyoruz. Artık bir aile olduğumuz iş ortaklığımızın, daha uzun yıllar devam edeceğine inanıyoruz” şeklinde belirtti.

Editör: Akın Öcal