Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar Otokar; Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş.'nin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi için açtığı ihaleyi kazanmasını takiben 6,6 metre uzunluğundaki 25 adet Otokar CENTRO’yu Edremit Otogarı’nda düzenlenen törenle teslim etti. 

Düzenlenen teslimat törenine, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, ilçe belediye başkanları, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Akif Şencan, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanı Nurullah Erel, Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. Genel Müdürü Atınç Akıncı ve Otokar Ticari Araçlar Kamu Satışları Direktörü Mahir Özşeker katıldı. Balıkesir'in mevcut filosunu güçlendirecek olan araçlar, Ayvalık-Edremit Körfez hattı bölgesi ile merkeze yakın ilçe hatlarında kullanılacak. 

Otokar Busworld’de 4 Yeni Aracını Sergiliyor Otokar Busworld’de 4 Yeni Aracını Sergiliyor

Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, manevra kabiliyeti yüksek, bölgenin şartlarına uygun, yolcu iniş-binişinin kolay olduğu, ergonomik bir araç ihtiyacına istinaden Otokar CENTRO’nun tercih edildiğini belirtti. 

Otokar Ticari Araçlar Kamu Satışları Direktörü Mahir Özşeker “CENTRO, yolcu taşıma kapasitesi ve üstün manevra kabiliyetiyle Avrupa normlarının en yenilikçi aracı. Hesaplı yatırım maliyeti, düşük işletme giderleri ile kullanıcısına sağladığı tasarrufun yanı sıra CENTRO, yüksek performansı, alçak tabanı ve geniş iç hacmi ile konfor vadediyor. Toplu taşıma araçları alanındaki 60 yıla yakın deneyimimiz ile geliştirdiğimiz CENTRO, toplu ulaşımda çağdaş şehirlerin vazgeçilmezi olacak” dedi. 

Otokar CENTRO
6,6 metre uzunluğundaki Otokar CENTRO, belediyeler ve halk otobüsleri kooperatifleri için geliştirilmiş. Araç, Euro 6 emisyon seviyesini sağlayan çevreci motoru, dik yokuşları zorlanmadan tırmanma kabiliyetiyle dikkat çekerken düşük işletme giderleriyle de tasarruf sağlıyor. 11 sabit, 6 katlanır koltuklu araçta 14 ayakta yolcu taşınabiliyor. Basamaksız girişe imkan sağlayan alçak tabanlı gövde tasarımı, engelli rampası ile tüm yolcular araç içerisine rahatlıkla binebiliyor. 
 

Editör: Akın Öcal