Scania’da Pazarlamayı Madazoğlu Yönetecek Scania’da Pazarlamayı Madazoğlu Yönetecek

Tavsiyeli üstyapı üreticileriyle Sakarya’da bir araya gelen Otokar'ın genişleyen kamyon ürün gamı, kampanyalar, satış sonrası hizmetler ve gelecek dönem projelerinin paylaşıldığı toplantıya üstyapı üretimi yapan firmaların sahipleri ve yöneticileri katıldı.

Otokar Ticari Araçlar Yurt İçi Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Tokatlı ve Kamyon Satış Müdürü Emre Sarp’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Türkiye genelinden 32 üstyapı üreticisinden 64 yetkili katılım gösterdi. 
Otokar'ın Sakarya'daki 552 bin metrekare alana kurulu fabrikasındaki üretim faaliyetlerini yerinde inceleme fırsatı bulan üstyapı üreticilerine, Atlas'ın genişleyen ürün ailesi hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapılırken kamyon pazarındaki gelecek dönem projeleri de aktarıldı. Önümüzdeki dönemde gerçekleşecek iş birliklerinin görüşüldüğü toplantıda katılımcılar Otokar yetkilileriyle araçlara yönelik teknik talep ve görüşlerini paylaştı.

Tokatlı: “Kamyon satışlarımız daha da artacak”
Otokar'ın, hafif kamyon segmentinde 8,5 tonun ardından geçen yıl satışa sunduğu 12 tonluk Atlas 3D ile pazarın öncelikli tercihleri arasında olduğunu kaydeden Ticari Araçlar Yurt İçi Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Tokatlı, "Satışa sunulduğu günden bu yana pazarda önemli bir başarı yakalayan 8,5 tonluk  Atlas’tan sonra ürün gamımıza geçen yıl eklediğimiz 12 tonluk Atlas 3D ile başarılarımızı daha da ileri taşımak için yola çıktık. Atlas, taşıma kapasitesi, ekonomik yakıt tüketimi, düşük yedek parça ve bakım maliyetleri sayesinde sunduğu üstün avantajlarla hafif kamyon segmentinde fark yaratmayı sürdürüyor. Her iki tonaj seçeneğiyle geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyoruz. Türkiye'de bir ilke imza atarak garanti süresini 4 yıla çıkardığımız Atlas ile önümüzdeki dönemde kamyon satışlarımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. Güçlü iş ortaklarımızla birlikte belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz" dedi.

Editör: Akın Öcal