Otokar İzmir Yeni Foça'da 18 adet Kent LF ve 2 adet Centro'dan oluşan 20 adetlik otobüs teslimatı gerçekleştirdi. Otokar Bayii Atalay Otomotiv kanalıyla gerçekleştirilen teslimat töreni Yeni Foça Garajı'nda düzenlendi. Toplu ulaşımda hizmet standartlarını yükseltme amacıyla Yeni Foça Birlik Kooperatifi’nin araç parkına kattığı 20 araçlık teslimat töreni, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Yeni Foça Birlik Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akgün, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Otokar Yurtiçi Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Tokatlı, Otobüs Satış Müdürü Murat Torun, Bölge Satış Yöneticileri Sebahattin Yılmaz, Yekta Doğan, Atalay Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Atalay, esnaf ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Hafif Ticari ve Otobüs Büyürken Kamyon Pazarı Daraldı Hafif Ticari ve Otobüs Büyürken Kamyon Pazarı Daraldı


    
Düzenlenen törende toplu ulaşımda önemli bir milada tanıklık edildiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; “ESHOT denetimi altında, ekonomik, konforlu ve engelsiz toplu ulaşım hizmetini İzmir’in tüm çevre ilçelerine taşıma sözü vermiştik. Bugün Yeni Foça’da bu sözümüzün gereğini yerine getirmek için bir aradayız. Yeni araçlarla birlikte İZTAŞIT artık Yeni Foça’da. İZTAŞIT, ilçelerimizde, bireysel taşımacılık yapan esnafımızın kooperatifler aracılığıyla kentimizin toplu ulaşım ağına dahil olduğu çok değerli bir proje. İZTAŞIT sayesinde Yeni Foça’daki toplu ulaşıma yüksek standartlar ve kurumsal bir kimlik gelecek. Çevreye duyarlı, engelli erişimine uygun, bisiklet aparatı bulunan ve kamera sistemleri ile denetlenen araçlarımızla nitelikli, konforlu ve sürdürülebilir bir hizmet başlıyor” dedi.
İZTAŞIT projesi kapsamında bireysel taşımacılığın kurumsal bir çatı altında birleştiğini belirten Yeni Foça Birlik Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akgün, "Hayata geçen proje bizler için maddi ve manevi açıdan önemli bir adım. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni en iyi şekilde temsil etmeye hazırız. Yolcu kapasitesi yüksek, donanımlı, çevreye duyarlı, engelli erişimine uygun araçlarımızla vatandaşlarımıza en iyi toplu ulaşım hizmetini sağlayacağız" açıklamasını yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 5 yıldır aralıksız olarak yürüttüğü toplu ulaşım dönüşümünde Otokar olarak bir kez daha yer almaktan mutluluk duyduklarını paylaşan Otokar Ticari Araçlar Yurt İçi Pazarlama ve Satış Direktörü Murat Tokatlı ise şöyle konuştu: "Türkiye'nin en genç araç filolarından birine sahip olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği projelerle de öncü konumunu sürdürüyor. Otokar olarak kullanıcı ihtiyaçlarına özel olarak tasarlayıp ürettiğimiz üst seviye emniyet ve konforlu otobüslerimiz ile İzmirlilere hizmet verecek mutluyuz. İzmir'in toplu ulaşımda yeniden Otokar'ı tercih etmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Yeni otobüslerin hayırlı olmasını dileriz."
 

Editör: Akın Öcal