MAN Türkiye Bir Kez Daha Yılın Pazarı Ödülünü Aldı MAN Türkiye Bir Kez Daha Yılın Pazarı Ödülünü Aldı

2020 yılında Gürcistan'ı pazarına giren Otokar, son teslimatla birlikte iki yıl gibi kısa sürede ülkedeki araç parkını 200'ün üzerine çıkarmayı başardı.
Gürcistan'ın artan toplu taşıma ihtiyacını karşılamak üzere başlatılan dönüşüm çalışmaları neticesinde 2020 yılında 175 adetlik dev otobüs ihracat anlaşmasına imza atan Otokar, iki yıl gibi kısa sürede ülkedeki araç parkını 200’ün üzerine çıkarmayı başardı. Otokar Kent ve Sultan otobüsleri Gürcistan’da 6 farklı belediye tarafından kullanılıyor. Yeni ihale kapsamında teslim edilen 30 adet Doruk otobüsün Gürcistan İçişleri Bakanlığı'nın personelini taşıyacağı kaydediliyor.
Konuyla ilgili açıklama yaparak Otokar'ın otobüs ihracatındaki başarısına dikkat çeken Ticari Araçlar Kamu Satışları Direktörü Mahir Özşeker; "Kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerine odaklanarak geliştirdiğimiz çevreci, konforlu ve güvenli araçlarımız geniş bir coğrafyada tercih ediliyor. Önceki sene teslim ettiğimiz otobüslerimizle Gürcistan toplu ulaşımına yeni bir soluk getirdik, araçlarımız 6 belediyenin filosunda başarıyla hizmet vermeye devam ediyor. Gürcistan İçişleri Bakanlığı’nın açtığı ihaleyi kazanarak teslim ettiğimiz 30 otobüs ile ülkedeki araç parkımızı daha da artırmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Araçlarımızın zorlu yol ve iklim şartlarına dayanıklılığı, uzun ömürlü oluşunun yanı sıra satış sonrası hizmetlerdeki başarımızla öncelikli tercih olmaya devam ediyoruz. Bölgedeki ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.
Otokar'ın kullanıcı beklentileri doğrultusunda ürettiği ve yurt dışına Vectio ismiyle sunulan 9 metrelik orta boy Doruk otobüsleri, iç ve dış modern görüntüsü, güçlü motoru, yol tutuşu ve üstün çekiş performansının yanı sıra düşük işletme giderleriyle de ön plana çıkıyor. Büyük ve geniş camları, ferah iç hacmi ve standart sunulan kliması ile yolculara konfor sağlıyor. Avrupa güvenlik normlarına uygun sistemlerin kullanıldığı otobüslerde, ön ve arkada tam kuru havalı disk frenlere ek olarak ABS, ASR ve Retarder sayesinde maksimum güvenlik sunuyor.
 

Editör: Akın Öcal