Alman Bakan Habeck’ten Ankara’da MAN’a Ziyaret Alman Bakan Habeck’ten Ankara’da MAN’a Ziyaret

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar’ın şehirler arası, servis ve okul taşımacılığı gibi geniş bir kullanım alanı sunmak üzere tasarladığı ve yeni otobüsü TERRITO, dünyanın seçkin tasarım ödüllerinden biri olarak kabul edilen Alman Tasarım Ödülleri 2023 (German Design Awards 2023) kapsamında Yolcu Araçları (Passenger Vehicles) kategorisinde "Mükemmel Tasarım" ödülüne layık görüldü. 

Alman Tasarım Konseyi (German Design Council) tarafından düzenlenen etkinlikte, tasarım kültürünün çeşitliliğini yansıtmak amacıyla farklı kategorilerde projeler ödüllendiriliyor. Her kategori için uzman bir jüri tarafından seçim yapıldığı etkinlikte TERRITO kısa ve orta mesafelerde çağdaş taşımacılık için sunduğu yenilikçi çözüm ile beğeni kazandı. 

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Kerem Erman kazanılan ödülle ilgili şunları söyledi: "50’yi aşkın farklı ülkede işine, okuluna, sevdiklerine ulaşmak için toplu taşımayı tercih eden milyonlarca yolcu ve operatörler için ideal aracı tasarlamak ve geliştirmek için çalışıyoruz. Bugün dünya metropollerinde hizmet veren otobüs sayımız hızla artıyor. Geleceğin ihtiyaçları doğrultusunda, modern şehirlere yakışır tasarım ve uygulamaların geliştirilmesi yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Küresel çapta kıymetli olan “German Design Award 2023”te “Mükemmel Tasarım” ödülüne layık görülmekten gurur duyduk. Otokar'ı bu önemli ödüle layık gören, emeği geçen herkese teşekkür ederiz."

German Design Award  
Alman Tasarım Konseyi'nin önde gelen ödülü olma özelliğine sahip Alman Tasarım Ödülü (German Design Award), dünya çapındaki yelpazesi ve uluslararası çekiciliği ile tüm endüstrilerde tasarım alanında en prestijli ödüllerden biri. Alman Tasarım Ödülleri, 2012'den beri önemli tasarım trendlerini belirliyor, geniş bir kitleye sunuyor ve onurlandırıyor.