Kocaeli ve Mersin’deki depolarıyla faaliyetlerini sürdüren MLA Lojistik, son üç yılda yaptığı araç yatırımlarıyla filosunu 220 araca çıkardı. Yurt içi taşımacılık hizmetleri veren ve birçok Türk ve global firmanın lojistik ihtiyaçlarında çözüm ortağı olan MLA Lojistik, 50 adet yeni nesil Ford Trucks çekici satın aldı. 
10 Ekim 2022 tarihinde Ford Trucks Genel Merkezi’nde düzenlenen araç teslimat töreninde Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, MLA Lojistik CEO’su Cengiz Yılmaztürk ve Ford Trucks Mardin bayisi Nas Oto Yönetim Kurulu Başkanı Maşuk Nas hazır bulundu. 

Teslimat töreninde Ford Trucks yönetimi tarafından teşekkür plaketi takdim edilen MLA Lojistik CEO’su Cengiz Yılmaztürk ise şirketin yeni araç yatırımları ile büyüyeceğinin altını çizerek şunları söyledi: “Türkiye’nin her yıl artan taşımacılık ihtiyaçlarına yurt içi süreçlerinde destek olmak ve taleplere karşılık vermek adına, hız kesmeden büyüme hedefiyle çalışıyoruz. Araçlarımızı yeni nesil modellerle yenileyerek çevresel karbon salınımını minimize etmeyi hedefliyoruz. Sadece taşımacılık değil; antrepo ve depo süreçlerinde, Kocaeli ve Mersin’de bulunan depolarımızla, müşteri odaklı yaklaşımımızla büyüme ivmemizi sürdürüyoruz. Ford Trucks çekiciler şirketimizin ve kaptanlarımızın büyük beğenisini kazandı, yeni projeler ve iş birlikleri için Ford Trucks’ı tercih etmeye devam edeceğiz. Yatırımlarımız, taşımacılık ve depolama eksenli, teknoloji ve dijitalleşme odağında hız kesmeden devam edecek.” 

Törende konuşan Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, “Türkiye’nin önde gelen dağıtım ağlarından birine sahip olan MLA Lojistik’e 50 adet Ford Trucks teslim etmekten mutluyuz. Bizim için iş ortaklarımızla uzun dönemli iş birlikleri geliştirmek çok değerli. Ford Trucks olarak kalite odaklı yaklaşımımız ve ürünlerimizin toplam sahip olma maliyetinde yarattığı avantajlar ile müşterilerimizin operasyonlarında onlara büyük verimlilik ve katkı sağlamayı hedefliyoruz. Yüksek performanslı motoru ve ileri teknolojik donanımlarıyla kendini kanıtlamış araçlarımıza çok güveniyoruz. MLA Lojistik’e bize ve Ford Trucks’a duydukları güven için çok teşekkür ederiz” dedi.

Ford Trucks Çekici Serisi 
Ford Trucks Çekici Serisi 420 PS gücü ve 2150 Nm tork üreten Ecotorq motorla sunuluyor. Aerodinamik tasarımının katkılarıyla, yakıt sarfiyatı bir önceki nesle göre iyileştirilen Ford Trucks Çekici Serisi, ergonomik kabin seçeneklerine sahip. 
Ford Trucks; şeritten çıkılması durumunda Şerit Takip Sistemi, takip mesafesi tehlikeli şekilde azaldığında Aktif Acil Durum Frenleme Sistemi, aracın ve treylerin dengesi bozulduğunda Elektronik Stabilite Kontrolü gibi teknolojileriyle gelişmiş sürücü destek sistemlerini de sunuyor. 

Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici


 

Editör: Akın Öcal