Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici

Geçen yıl hayata geçirdiği ve yollardaki sürücülere sağlık hizmetlerinden kişisel bakım ihtiyaçların sağlayan Mercedes-Benz Türk Sağlık Bakım Tırı 2023’de daha kapsamlı bir tur için tekrar yollara çıktı.  2022’de Türkiye’nin farklı bölgelerinde 10 noktada yaklaşık 3.500 kamyon şoförüne hizmet veren Sağlık Bakım Tırı’nın bu yılki ilk durağı ağır ticari araçların güzergahı olan Yavuz Sultan Köprüsü yolu üzerindeki Bi Mola Reşadiye tesisleri oldu.
İstanbul, Aksaray, Gaziantep ve Düzce’de 2 farklı lokasyon olmak üzere Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde toplam 14 noktada gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik, söz konusu illerin yanı sıra Manisa, Bursa, Amasya, Mersin, Erzincan ve Adana’da ziyaretçilerini ağırlayacak.
Mercedes-Benz Türk Kamyon Satış Direktörü Alper Kurt, Sağlık Bakım Tırı’nın sürücülerden büyük ilgi gören ilk durağında yaptığı konuşmada geçen yıl başlatılan projenin içeriğinin geliştirilerek daha fazla durakta sürücülere hizmet vereceğini söyledi. 


Sağlık Bakım Tırı tüm kamyon sürücülerine açık
Projenin geliştirilmesinde ve uygulanmasında önemli bir role sahip olan Mercedes-Benz Türk Kamyon & Otobüs Pazarlama İletişimi ve Müşteri Yönetimi Grup Müdürü Serra Yeşilyurt ise daha zengin bir içerikle yola çıkan Sağlık Bakım Tırı’nın hizmetlerinden bütün kamyon markalarıyla yola çıkan sürücülerin faydalanabileceğini açıkladı. 
Yeşilyurt, “Şoförlerimiz için sunduğumuz doktor, fizyoterapist ve berber hizmetinin yanında başka hangi konularda fayda sağlayabiliriz konusunda çalışmalarımızı uzun zamandır yürütüyorduk. Sağlık Bakım Tırımızda psikolog hizmeti konusu ilk günden beri gündemimizdeydi. Bu düşüncemizi geçen seneki etkinliklerimizde şoförlerimize sorarak onların da görüşlerini alma fırsatımız oldu ve psikolog konusunda oldukça yoğun bir talep olduğunu gördük. Bu yüzden şoförlerimizin de çağrısına kulak vererek etkinliğimizin ikinci yılında uzman bir psikoloğu da kadromuza eklemeye karar verdik. Bu sene zenginleştirdiğimiz içeriğiyle Sağlık Bakım Tırı etkinliğimizi ülkemizin 7 coğrafi bölgesinde ve daha fazla lokasyonda düzenleyeceğimiz için çok mutluyuz” diye konuştu.
Sağlık Bakım Tırı ile birlikte uzman Mercedes-Türk eğitmenleri de özel bir alanda sürücülere ekonomik sürüş konusunda eğitim verecekler. 


Sürücülerde sık rastlanan rahatsızlıklar
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlık Bakım Tırı’nın tıpçı uzmanları ise 2022 yılında sürücülerde kaydettikleri en büyük sorunların bel-boyun ağrıları olduğunu ayrıca göğüs ağrısı gibi sorunların da sürücülerde sıkça görüldüğünü kaydettiler. Uzmanlar ayrıca sigara kullanma alışkanlığının yoğun olduğu uzun yol sürücülüğünde buna bağlı olarak kronik bronşit ve KOAH belirtileri de gördüklerini de söyleyerek sürücülerin sağlık sorunlarını ciddiye almaları gerektiğini vurguladılar. 


Proje birçok ödül kazandı
Mercedes-Benz Türk'ün Sağlık Bakım Tırı, 2022 yılında toplamda 15 dalda olmak üzere; Kristal Elma’da 6 farklı kategoride ve Felis Ödülleri’nde ise 7 farklı kategoride ödüle layık görüldü. Son olarak “En İyi Roadshow” ve “En İyi Gerilla Aktivitesi” kategorilerinde 2 adet Mice Ödülü’nün sahibi olan Sağlık Bakım Tırı’nın 2023 yılı rotası ve sunulacak yeni hizmetlerle ilgili ayrıntılar Mercedes-Benz Kamyon’un sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Editör: Akın Öcal