Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda devreye aldığı hem iç mekanda hem de dış mekanda kullanılabilen, Outdoor AGV teknolojisini hayata geçirdi. Tüm Daimler Truck kamyon fabrikaları arasında “ilk” olma özelliğini taşıyan Outdoor AGV’ler, gelişmiş navigasyon, algılama ve güvenlik sistemleriyle ağır taşıma işlemlerini üstlenerek, iş güvenliğinin sağlanmasında büyük rol oynuyor. 

Yeni Outdoor AGV Projesi, montaj bantlarında üretimi tamamlanmış kabinlerin, başka bir üretim holünde bulunan şasi ile birleştirilmesi amacıyla transfer sürecini otonom hale getiriyor. 

İÇDAŞ 10 Adet Scania Super Çekici Aldı İÇDAŞ 10 Adet Scania Super Çekici Aldı

Sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde, 2039’a kadar üretim süreçlerindeki karbon salınımını tamamen ortadan kaldırmayı hedefleyen ve bu doğrultudaki yatırımları ve çalışmalarıyla otomotiv sektörüne öncülük eden Mercedes-Benz Türk, Outdoor AGV Projesi ile de bu vizyona katkı sunmaya devam ediyor. Proje ile enerji verimliliği, düşük karbon ayak izi, atık azaltımı ve iş güvenliği gibi alanlarda sürdürülebilirlik hedeflerine uyum sağlanıyor.

Editör: Akın Öcal