TET Global Lojistik’ten Kadın Kamyon Sürücülerine Destek TET Global Lojistik’ten Kadın Kamyon Sürücülerine Destek

Volkswagen Grubu, 2023 yılı başından itibaren Grup düzeyinde ve Volkswagen Binek Araç ve MAN Truck & Bus markalarında Yönetim Kurulu Satın Alma fonksiyonlarını yeniden yapılandırıyor. 
MAN Truck & Bus SE Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Vlaskamp atamayla ilgili şunları söyledi: "Murat Aksel'in satın alma konusunda uzun yıllara dayanan uluslararası tecrübesi var. Başlıca görevi, şu anda hala gergin olan tedarik zincirlerimizi, devam eden kamyon üretim artışımızda daha da istikrara kavuşturmak ve daha da sürdürülebilir hale getirmek olacaktır. Tüm İcra Kurulu üyeleri adına Murat Aksel'e MAN'a hoş geldiniz diyor ve gelecekte onunla çalışmayı dört gözle bekliyorum."
Murat Aksel, Volkswagen Grubu Satın Alma Başkanı olarak Ocak 2021'den bu yana Volkswagen Grubu bünyesinde görev yapıyordu. Bu göreve ek olarak, Temmuz 2020'den beri Volkswagen Binek Araç markasında satın almadan sorumlu yönetim kurulu üyesiydi. Murat Aksel, otomotiv endüstrisinde tedarik zinciri yönetimi alanında 25 yıllık uluslararası deneyime sahip.
Murat Aksel, Kaiserslautern Teknik Üniversitesi'ndeki eğitiminden sonra kariyerine 1998 yılında Opel'de satın alma ile başladı. 2001 yılından itibaren General Motors ve Fiat'ta tedarik zinciri yönetiminde sorumluluklar üstlendi. Aksel 2009 yılında satın alma ve Amerika'daki tedarikçi ağını içeren sorumluluklarıyla beraber BMW Group'ta çalışmaya başladı. Türkiye doğumlu iki çocuk babası olan Aksel, 2020 yılında Volkswagen'e geçti.
 

Editör: Akın Öcal