MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Türkiye’deki bayi ve servis ağını Kayseri’de Metinler Şirketler Grubu ile güçlendirdi. 
Metinler Şirketler Grubu’nun Kayseri’de hizmet vereceği MAN Metinler Plaza, 14 Haziran’da düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’de aktif olarak hizmet veren Metinler Şirketler Grubu, MAN’ın kamyon, otobüs, hafif ticari araçlarının satış ve satış sonrası hizmetlerini üstlendi. 
Kayseri’deki yeni bayi ve servis ağının açılış törenine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Metinler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Metin Köseoğlu, MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, her iki şirket yetkilileri ile davetliler katıldı.


Törenin açılış konuşmasını yapan Metinler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Metin Köseoğlu, açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “MAN gibi ağır ticari araç sektörünün dünyadaki en köklü markalarından bir tanesi ile iş birliği yapmaktan çok mutluyuz. Metinler şirketler Grubu olarak, kurulduğumuz günden bu yana ‘İnsana ve doğaya hizmet’ anlayışı temelinde; ulaşım, gıda, güvenlik ve tedarik ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirerek, insanların yaşamlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Otomotiv ve hizmet sektörlerinde; farklı markaların binek, hafif ticari ve ağır ticari bayiliklerinin yanı sıra Metinler Filo Partner Araç Kiralama Hizmetleri, otomotiv ve ağır ticari araçlara yönelik araç bakım, aksesuar ve kozmetik hizmetleri, teknik altyapı ve üstyapı çözümleri, tam teşekküllü adreste bakım ve onarım hizmetlerimiz ile birlikte yine sigortacılık ve tarım sektörlerinde de faaliyetlerimiz var.”

Ford Trucks’ın Türkiye’deki En Büyük Servisi Mersin’de Açıldı Ford Trucks’ın Türkiye’deki En Büyük Servisi Mersin’de Açıldı


MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu ise konuşmasında “Kayseri’de gücümüze güç katacağına inandığımız bu iş birliği ile Türkiye genelindeki bayi sayımızı 15’e, yetkili servis sayımızı da 33’e çıkarttık. MAN olarak, her zaman bayi ve servislerin önemini bilen ve bu alana değer veren bir şirket olduk. Bayilerimiz gerek satış gerekse satış sonrası hizmet noktasında bize çok önemli bir katkı sağlıyorlar. Onlar sayesinde bugün ülkemizin pek çok yerinde 7/24 müşterilerimize kaliteli hizmet sunuyoruz.
Ayrıca MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. olarak, bu yıl MAN Truck & Bus SE’nin her yıl dünya çapında en iyi performans gösteren ülkeye verdiği ‘Market of the Year’ ödülünü üst üste üçüncü kez aldık. Bu başarımızda kuşkusuz iş ortaklarımızın payları çok büyüktür. Onlarla birlikte bu başarılara ulaştık. Önümüzdeki süreçte de yine doğru yol arkadaşları ile ilerlemeye devam edeceğiz. Ailemize yeni katılan Metinler Şirketler Grubu’nu bir kez daha tebrik ediyor, iş birliğimizin hayırlı olmasını diliyorum.”
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise, konuşmasında MAN Metinler Plaza’yı Kayseri’ye kazandırdıkları için Metinler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Metin Köseoğlu ve MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu’na teşekkür etti
 

Editör: Akın Öcal