Renault Trucks’ın “Good Move” Belgeseline 3 Ödül Renault Trucks’ın “Good Move” Belgeseline 3 Ödül

MAN Türkiye, “Afet Zamanı da MAN Yanında” sloganıyla depreme özel bir kampanyayı hayata geçirdi. Deprem bölgesinde hizmet veren MAN markalı tüm kamyon, çekici ve otobüslere 7/24 ücretsiz yol hizmeti sağlıyor. Ücretsiz yol hizmeti için 444 4 624 numaralı MAN Yol Yardım telefonunun aranması yeterli oluyor. 
Ayrıca, AFAD koordinasyonunda belirlenen ihtiyaç listesine göre toplanan eşyalar, MAN çalışanlarının da çabası ile kısa sürede bölgeye gönderildi. Depremden etkilenen çalışma arkadaşlarının yakınlarının ve bölgeden ayrılmak isteyen depremzedelerin Ankara’ya transferini sağlayan MAN’ın İş Yeri Sağlık ve kurtarma birimleri, arama-kurtarma çalışmalarına katılarak afet bölge halkına destek amacıyla kurum ambulansı ile yaralılara müdahale ederek hastanelere sevk edilmesini sağladılar. MAN çalışanları ise topladıkları para yardımıyla bağışta bulundu. 
MAN Truck & Bus Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Vlaskamp, Üretim ve Lojistik’ten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Michael Kobriger ile birlikte gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretinde, ek bağış detaylarını açıkladı. MAN’ın, Volkswagen Grubu'nun bir milyon Euro bağışına ek olarak yaptığı bir milyon Euro daha acil yardım bağışı kapsamında 5 adet yangın söndürme ve arazöz aracın, başta çadırkentlerde çıkması olası yangınlara karşı kullanılmak üzere bölgede illere hibe edileceği kaydedildi. Ayrıca, çadır, jeneratör ve ilgili ekipmanların temin edilerek STK’lara aktarılacağı belirtildi. 
 

Editör: Akın Öcal