İÇDAŞ 10 Adet Scania Super Çekici Aldı İÇDAŞ 10 Adet Scania Super Çekici Aldı

MAN Truck & Bus tarafından düzenlenen  yolların en güzel aslanı kamyon yarışmasına, 18 ülkeden 200 civarında girişimci ve sürücü katıldı. Halk oylaması sonucunda Polonya’dan yarışmaya katılan Pawet Pabich'in ‘Beyaz Aslan- MAN TGX'i ‘MAN Truck Champions Europe 2023- Avrupa Kamyon Şampiyonu’ yarışmasında birinciliği kazandı. Polonya'dan Avrupa birincisi ile birlikte Almanya, İtalya, Türkiye ve İngiltere'den gelen diğer dört finalist ödüllerini MAN Trucknology Festivali 2023'te, MAN Truck & Bus SE Satış ve Pazarlama’dan sorumlu Yürütme Kurulu Üyesi Friedrich Baumann'dan aldı.

Münih'teki ana fabrika yerleşkesinde gerçekleştirilen ve 200'den fazla kamyon ile 40'ın üzerinde üstyapı imalatçısı standının yer aldığı, büyük endüstri etkinliğine yaklaşık 7.000 kişi katıldı. Etkinlikte sergilenen ve 800 kilometreye varan günlük menziliyle dikkat çeken MAN eTruck, sürücüler ve lojistik uzmanları arasında büyük ilgi uyandırdı. MAN’ın elektrikli çekicisi eTruck’ın daha pazara sunulmadan 500'den fazla sipariş talebi aldığı kaydedildi. 

MAN Truck & Bus, "MAN Truck Champions 2023" yarışmasını kazanan belli oldu. Mayıs ayında duyurulan ve brüt araç ağırlığı 18 tondan fazla olan, içi veya dışı dekore edilmiş, kişiselleştirilmiş MAN kamyonlarının sahipleri ve sürücüleri; Avrupa'nın en güzel MAN kamyonu unvanı için yarıştı. 18 ülkeden 260 katılımcı arasında kazanan halk oylaması ile belli oldu. 

Avrupa şampiyonu olan Pawel Pabich ise, ‘Beyaz Aslan’ı için; “İç kısımdaki öğeler kendi tasarımım ve ölçüye göre yapıldı. Güzel kar beyazı, aydınlatma ve çok uzaktan görülebilen tüm yenilikçi eklemeler, kamyonumu benzersiz ve orijinal kıldı" diyerek, sevincini dile getirdi.

MAN Trucknology Festivali 2023
MAN Truck & Bus'ın ‘Truck Forum'unda ve test pistinde 6-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen MAN Trucknology Festivali, en çok oyu alan üç katılımcının ödüllü kamyonlarıyla katıldığı büyük bir final havasında geçti. MAN; müşterilerini, üstyapı imalatçılarını ve ‘Trucker's World by MAN’ sürücü topluluğunun üyelerini; yaklaşık 220 kamyon, kamyonet ve üstyapı çözümlerinin yer aldığı özel etkinliğe tüm bunları ilk elden tecrübe edebilmeleri amacıyla davet etti. Etkinlikte, 3,5 ila 250 ton arasındaki tüm tonajlarda, dağıtım ve uzun mesafe taşımacılığı, inşaat, gıda ve ağır nakliyeden belediye ve itfaiye hizmetlerine kadar tüm segmentler temsil edildi.

MAN Truck & Bus ile Continental, Fliegl Trailer, Humbaur, Kogel, Krone, Liebherr, Schmitz Cargobull ve Wurth dahil olmak üzere yaklaşık 75 iş ortağı da farklı alanlardaki çözümlerini sergilediler.  
 

Editör: Akın Öcal