MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin satış ve hizmet ağına katılan son bayiler, sektörlerinin güçlü ve tecrübeli firmaları Mertsan Şirketler Grubu ve Metinler Şirketler Grubu oldu. İstanbul Anadolu Yakası’nda faaliyetlerini yürüten Mertsan ve Kayseri’de hizmet veren Metinler, bayilik anlaşması kapsamında yeni dönemde MAN’ın kamyon, otobüs, hafif ticari araçlar bayiliğini üstlendi. Her iki bayi aynı zamanda, MAN Yetkili Servisi olarak da hizmet verecek.

Atlas Ailesi 2 Yeni Modeliyle 15 Tona Ulaştı Atlas Ailesi 2 Yeni Modeliyle 15 Tona Ulaştı

Yeni bayilerden Mertsan Şirketler Grubu ile yetkili servis sözleşmesi imzalanırken, Metinler Şirketler Grubu ile de önümüzdeki süreçte imzaların atılacağı açıklandı. Düzenlenen imza törenine şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ertem, Genel Müdür Vedat Ertem, Genel Müdür Yardımcısı Mert Ertem ile MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. adına Genel Müdür Kazım Tuncay Bekiroğlu, Kamyon Satış Grup Direktörü Serkan Sara ve Müşteri Hizmetleri Direktörü Aydın Yumrukçal katıldı.

1995 yılında Murat Ertem’in öncülüğünde Mertsan Petrolleri adıyla faaliyetlerine başlayan şirket akaryakıtın yanı sıra lojistik, madeni yağ, otomotiv, inşaat ve gıda sektörleriyle faaliyet alanlarını genişleterek bugün Mertsan Şirketler Grubu olarak yoluna devam ediyor.

Yenilikçi yatırımlarla büyümesini sürdüren Mertsan’ın yeni MAN Bayiliği, Şekerpınar mevkiindeki 7.000 metrekarelik alan üzerine kurulu 3.500 metrekare kapalı alana sahip tesiste hizmet verecek. 2. el ve sıfır MAN kamyon, otobüs ve HTA araçlarının satışının yanı sıra, MAN Yetkili Servisi olarak da müşterilerine yedek parça ve yetkili servis hizmeti sunacak.

MAN Kamyon ve Otobüse Ticaret A.Ş.’nin bayi ağına katılan Metinler Şirketler Grubu ise, sektörde sahip olduğu 74 yıllık köklü tecrübe ve birikimi ile Kayseri’de MAN müşterilerine hizmet verecek. İlk aşamada bayi olarak, 2. el ve sıfır MAN kamyon, otobüs ve HTA araçlarının satışını yapacak olan firma, Ekim ayında yapılması planlanan sözleşme ile de aynı zamanda MAN Yetkili Servis faaliyetlerini yürütecek.

Metinler Şirketler Grubu, 1948 yılından bu yana İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgeleri başta olmak üzere Türkiye genelinde aktif olarak faaliyet gösteriyor.  

Yönetim Kurulu Başkanı Metin Köseoğlu ve Genel Müdür Hilmi Köseoğlu liderliğinde Grup, halen otomotiv sektöründe farklı markaların binek, hafif ticari ve ağır ticari bayiliklerinin yanı sıra Metinler Filo Partner Araç Kiralama Hizmetleri, otomotiv ve ağır ticari araçlara yönelik araç bakım, aksesuar ve kozmetik hizmetleri, teknik alt yapı ve üst yapı çözümleri, tam teşekküllü adreste bakım ve onarım hizmetlerini sunuyor. Aynı zamanda sigortacılık sektöründe Metin Köseoğlu Sigorta ve Acente Hizmetleri, tarım sektöründe de Farm Organic Tarım ve Everest Ultra Klimalı Jeotermal Seracılık şirketleri ile müşterilerine hizmet veriyor.

Editör: Akın Öcal