Great Place To Work® tarafından açıklanan Türkiye’nin en kapsamlı sektörel En İyi İşverenler™ listeleri 24 Ağustos 2023’te açıklandı. 6 farklı sektöre özel olarak açıklanan “Finansal Hizmetler ve Sigortacılık”, “Üretim & İmalat”, “Teknoloji”, “Danışmanlık ve Profesyonel Hizmetler”, “Sağlık Hizmetleri&Farma” ve “Lojistik ve Taşımacılık Hizmetleri” listelerinde, çalışan deneyiminde fark yaratan şirketler yer aldı.

Great Place To Work tarafından gerçekleştirilen araştırmanın, en geniş çalışan deneyimini yansıtan analiz olarak öne çıktığı kaydediliyor. 

Toprak: “Ücret politikaları gözden geçirilmeli”
Great Place To Work CEO’su Eyüp Toprak: “Ülkemizdeki çalışan nüfusunun büyük bir kesiminin sesini yansıtan sektörel listelerimiz, bize adeta Türkiye’nin dört bir yanındaki işverenlerin, çalışan gözünden performansını yansıtıyor” dedi. Toprak, “Üretim, imalat ve lojistik gibi mavi yakanın ağırlıklı olduğu sektörlerde insani yaklaşım konusunda gelişme kaydedilmesi gerekirken entelektüel becerilerin öne çıktığı finansal hizmetler ve sigortacılık, teknoloji ve danışmanlık ve profesyonel hizmetler gibi alanlarda çalışanlar hak ettikleri ücreti alamadıklarını düşünüyorlar. Değişen ekonomik koşullar ve enflasyon baskısı, çalışan bağlılığı ve nitelikli iş gücüne erişim adına işverenlerin ücret politikalarını yeniden gözden geçirmelerini gerektiriyor” dedi.

Alışan Lojistik Renault Trucks’tan 150 Adet Çekici Aldı Alışan Lojistik Renault Trucks’tan 150 Adet Çekici Aldı

Great Place To Work, çalışanların mevcut işyerlerindeki deneyimine odaklanan Trust Index anketi ve Culture Audit “for All” metodolojisiyle organizasyonun herkes için harika bir iş yeri oluşturmadaki deneyimlerini ölçümlüyor, raporluyor ve yol haritaları çıkartıyor. Sektörel listeler oluşturulurken kullanılan Trust Index™ verileri, sektör özelinde en iyilerle olması gerekenleri ortaya koyuyor.

Lojistik ve Taşımacılık Hizmetleri En İyi İşverenler Listesi:
En İyi İşverenler Lojistik ve Taşımacılık Hizmetleri listesinde yer alan şirketlerinin çalışanları yüzde 84 oranında yöneticilerin, çalışanların fikir ve önerilerini gerçekten sorduğunu ve bunları cevaplandırdığını belirtiyor. Bu oran standart organizasyonlara göre yüzde 36 daha yüksek çalışan deneyimi anlamına geliyor. Liste şirketlerinin çalışanları yüzde 84 oranında bir haksızlığa maruz kaldığında yönetim tarafından adil bir şekilde değerlendirildiğini belirtirken, standart şirketlerde ise bu oran yüzde 48.

10-99 Çalışan Sayısı Kategorisi
LGT Logistics
Lima Lojistik
Nakil Lojistik
Ayes Lojistik
Greenlog Intermodal Lojistik
Norther Global Lojistik
TTS Uluslararası Nakliyat
Packupp Teknoloji
Logista Global
Link Shipping
Solibra Lojistik

100-499 Çalışan Sayısı Kategorisi
Allcargo Turkey
Galata Taşımacılık
Kınay Taşımacılık Ve Lojistik A.Ş.
Genel Transport
BDP Internatıonal
Globelink Unimar

500+ Çalışan Sayısı Kategorisi
DHL Supply Chain

Editör: Akın Öcal