Yeni Mercedes Vito İnceleme ve Test Sürüşü Yeni Mercedes Vito İnceleme ve Test Sürüşü

Koçaslanlar Holding Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Didem Aras, Koçaslanlar Holding grup şirketlerinden olan ve Renault ve Dacia markalarının yetkili bayisi olan Koçaslanlar Motorlu Araçlar’a Genel Müdür olarak atandı.

6 ilde, 17 ayrı lokasyon ile 37 dünya markasının bayiliğini yürüten Koçaslanlar Holding grup şirketlerinden olan Koçaslanlar Motorlu Araçlar, Bursa İnegöl’de hizmet veriyor. Renault ve Dacia markalarının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Koçaslanlar Motorlu Araçlar, ayrıca 2. El satışı, 21 adet acenta markası ile sigorta ve kasko satışı ve satılan araçlara aksesuar ve lastik satışı hizmetlerini sağlıyor.

Doğru ve etkili iş yapma kültürünün temel yapı taşının ekip çalışması olduğunu belirten Aras, her bireyin sahip olduğu benzersiz beceri, eğitim ve bilginin birleşip bir sinerji oluşmasıyla başarının oluştuğunu ifade etti.  Aras, “Kesinlikle bir başarı varsa bu ekiple olan, ekipteki herkesin rolünü doğru gerçekleştirdiği, yöneticinin lider olduğu organizasyonlarda gerçekleşir. Bir ekipte öncelikle yönetici liderlik özelliklerine sahip, duygusal zekası ve adalet duygusu yüksek birisi olmalıdır. Süreçler şeffaf ve hedefler akıllı olmalıdır. Yetki ve sorumluluk doğru orantısını da çok değerli bulurum. Herkesin aslında kendi işinin yöneticisi gibi olmasını, sorumluluğunu ve tabi ki ödülünü almasını çok önemserim.” dedi.

Koçaslanlar Motorlu Araçlar’ın hedefleri ve gelecek planları hakkında konuşan Aras şunları söyledi: “Görevimiz şirketimizin ve temsil ettiğimiz markaların, hedeflerini, müşteri ve çalışan memnuniyetini sağlayarak içinde bulunduğu pazardan yüksek pazar payları elde etmeyi sağlayarak kalıcı sürdürülebilir organizasyon ve yönetimi sağlamaktır. Marka değerine inanan biri olarak tüm çalışmalarımızın merkezine, temsil ettiğimiz markaların ve şirketimizin marka değerini yukarıya taşıyacak çalışma modellerini ve duyarlılığını sergileyeceğiz. Ticari hedeflerimiz dışında iç ve dış müşterinin mutlu olduğu bir yapı inşa etmek, ayrıca dijital dönüşüme zamanında geçmektir.”

Didem Aras kimdir?

1980 Bursa doğumlu olan Aras; ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, ilk yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. İkinci yüksek lisansını da Çukurova Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon MBA olarak devam ettirdi. Didem Aras, kariyerinin ilk döneminde medya sektöründe çalıştı ve büyük bir sağlık grubunda iletişim ve pazarlama yöneticiliği yaptı. Özellikle iletişim, pazarlama ve kurum yönetimi adına uzmanlaşan Aras’ın kariyerindeki ikinci dönüm noktası ise sağlık sektöründen, otomotiv sektörüne geçmek oldu.

Editör: Akın Öcal