Nusaybin Kayar ve Kamuran Kayar Uluslararası Taşımacılık firmaları, Renault Trucks Mersin yetkili satıcısı Erman Ticari Araçlar tesisinde yapılan törenle 10 adet Renault Trucks T520 çekiciyi teslim aldı. 
 
Temelleri 1970’li yıllarda toplu taşımacılığa dayanan Nusaybin Kayar ve Kamuran Kayar şirketleri, 1995 yılında yaş meyve-sebze ve deniz ürünleri başta olmak üzere gıda lojistiği hizmeti vermeye başlıyor. 

Ağırlıklı olarak Almanya, Hollanda hattı olmak üzere tüm Avrupa’da frigorifik araçlarıyla lojistik operasyonlarını sürdüren şirket, 2018’den bu yana uzun yok taşımalarında Renault Trucks çekicileri kullanıyor ve filonun tamamı aynı marka araçlardan oluşuyor. 

Mercedes-Benz Türk’ten Yerli Tedarikçinin İhracatına Kolaylık Mercedes-Benz Türk’ten Yerli Tedarikçinin İhracatına Kolaylık

Nusaybin Kayar Uluslararası Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kayar, Renault Trucks çekileri tercihlerinde en önemli nedenlerden birinin satış sonrası hizmetlerden memnuniyetleri olduğunu belirtiyor; “Genelde en fazla 800 bin km’de yenilediğimiz Renault Trucks araçlarımızı sorunsuz ve tam performansta kullanıyoruz. Bunun en büyük nedeni, satış sonrası sözleşmelerimiz ile araçlarımızın garanti altında yollarına devam edebilmesi. Böylece hem yüksek performans ile hizmetlerimizde aksama yaşamıyoruz, hem de gerektiğinde hızlı ve kolay destek alabiliyoruz.” 

Renault Trucks çekicilerin yakıt tasarrufundan memnuniyetlerine değinen Kamuran Kayar Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Kayar ise; “Renault Trucks T520 modelinde yüksek performans ve yakıt tasarrufunu bir arada deneyimleyebiliyorsunuz. Aslında şirketlerimizin kuruluşu, ailemizdeki şoförlük mesleğine dayanıyor. Yani lojistik hizmetlerini mutfağından bilen bir yapıya sahibiz. Bu nedenle araçları çok iyi tanıyoruz. Sürücülerimiz de Renault Trucks T520 ile en konforlu çekicilerden birini kullanıyorlar ve çok memnunlar” şeklinde açıkladı. 

Son olarak Erman Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Deniz, açıklamasında; “Nusaybin Kayar ve Kamuran Kayar firmaları bölgemizde lojistik alanında işin mutfağından gelip, gelişen ve gelişmeye devam eden çok önemli iş ortaklarımız arasında yer alıyor. 6 yılı aşkın süredir Renault Trucks çekicileri kullanıyorlar ve memnuniyetleri doğrultusunda Renault Trucks ile tek markalı bir filoya geçiş yaptılar. Sunduğumuz satış sonrası desteklerle de iş birliğimizin artarak devam edeceğine inanıyoruz” dedi.   

Editör: Akın Öcal