MAN Ailesi’nin, ‘Coach of the Year 2020 - Yılın Otobüsü’ ve ‘Sustainable Bus Award (Sby Award)          2022- Sürdürülebilir Otobüs’ ödüllerinin sahibi Lion’s Coach, teslimatları hız kazandı. Lion’s Coach’u filosunu ekleyen son firma, Türkiye karayolu yolcu taşımacılığının lider markası Kâmil Koç oldu. Türkiye’nin en çok yolcu taşıyan firması olan Kâmil Koç, 10 araçlık yeni otobüs yatırımında ödüllü MAN Lion’s Coach’u tercih etti. Kâmil Koç’un satın aldığı son model Lion’s Coach’lar, düzenlenen özel bir törenle teslim edildi. MAN’ın İkitelli Tesisleri’nde gerçekleşen teslimat törenine MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, Kâmil Koç Otobüsleri İcra Kurulu Üyesi ve Operasyon Direktörü Mehmet Türkyılmaz, FlixBus yetkilileri ile her iki firmadan yöneticiler katıldı.


Teslimat töreninde konuşan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, yeni otobüslerin Kâmil Koç’a hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi: “Türkiye’nin seyahat sektöründeki köklü markası Kâmil Koç, bizler için bir seyahat firmasından öte çok değerli ve köklü bir yol arkadaşıdır. 
Ödüllü Lions Coach; ileri teknolojisi, yüksek performansı, etkileyici yakıt tasarrufu ve her yıl daha da ileriye taşınan üstün MAN Güvenlik Konseptinin yanı sıra çevreci ve daha verimli Euro 6d motoru, Tip-Matic Coach otomatik şanzımanı, olağanüstü konforu ile hem işletmecilerin hem kaptanların hem de yolcuların büyük beğenisini kazanmış durumda. 2020 yılında sektörün prestijli ödülü ‘Coach of the Year – Yılın Otobüsü’, 2022 yılında ise, Sustainable Bus Award (Sby Award) 2022 – Sürdürülebilir Otobüs Ödülü’nü alarak, bu haklı başarısını uluslararası arenada da tescil etti. Sahip olduğu tüm bu üstün niteliklerin yanında, yine özel VIP koltuklar, geniş koltuk mesafeleri, tavan – taban yüksekliği, geniş bagaj alanları, destek sistemleri, yayaları algılayabilen aktif uyarılı dönüş asistanı, hız sınırı göstergesi ve otomatik trafik işareti tanıma sistemi gibi 40’tan fazla özelliği bir arada sunuyor. 

IVECO BUS Busworld’de 3 Modelini Sergileyecek IVECO BUS Busworld’de 3 Modelini Sergileyecek


Günde 1000 seferlik operasyon
Kâmil Koç Otobüsleri İcra Kurulu Üyesi ve Operasyon Direktörü Mehmet Türkyılmaz da törendeki konuşmasında şunları kaydetti: “MAN, uzun yıllardır birlikte çalıştığımız gerek araç gerekse de hizmet kalitesinden memnun olduğumuz bir marka. Bugün de bu başarılı iş birliğimizi, yeni alımlarla daha güçlendirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin ilk yolcu taşıma firması olarak, 97 yıldır sektörde hizmet kalitemizden ödün vermeyen istikrarlı başarımız ile hafızalarda yer edinmiş bir markayız. Bu yolculukta ilk olma misyonumuzun bize yüklediği sorumluluk ile aynı zamanda ülkemizde seyahat sektörünün gelişip, kurumsallaşmasında ve hizmet standartlarının her yıl daha da ileri taşımasına da öncülük ettik. Bugün geldiğimiz nokta ise, Avrupa’nın en büyük şehirler arası otobüs ağı ve pazar liderliğine sahip iş ortağımız FlixBus ile birlikte Türkiye’nin 71 il ve 306 ilçesinde insanlarımızı Kâmil Koç’un hizmet kalitesi ile buluşturuyoruz. Yurt içinde yeni iş birlikleri ile bu hizmet kalitesinin daha fazla insanımıza ulaşması adına da çalışmalarımız sürüyor. Güçlü araç filomuz ile Türkiye’nin farklı noktalarına günde yaklaşık 1.000 sefer düzenliyoruz. Yurtdışında ise Sofya ve Bükreş seferlerimiz devam ediyor. Yine Bulgaristan’ın Rusçuk şehrine yönelik de karşılık seferleri kısa sürede başlatmayı hedefliyoruz. Ayrıca önümüzdeki süreçte seferlerimizi Avrupa’nın diğer ülke ve şehirlerine de genişletmeyi arzu ediyoruz.”

Editör: Akın Öcal