Iveco Türkiye’den Çok Seçenekli Haziran Kampanyası Iveco Türkiye’den Çok Seçenekli Haziran Kampanyası

Iveco Group, Shell ile 2023 yılının başlarında imzaladığı Mutabakat Zaptı (MoU) doğrultusunda sıfır emisyonlu mobiliteye geçişi hızlandırma taahhüdünü yineledi. Mutabakat Anlaşması kapsamında iki şirket düşük karbonlu ve yüksek verimli enerji çözümlerinin ortaklaşa geliştirilmesi konusunda işbirliği yapıyor.
Anlaşmanın imzalanmasından bu yana kaydedilen ilerlemeyi görüşmek üzere İtalya'nın Torino Kenti’nde   bir araya gelen Iveco Group CEO'su Gerrit Marx ve Shell Business Mobility Kıdemli Başkan Yardımcısı Giorgio Delpiano, her iki şirketin sinerji yaratan işbirliğine olan bağlılıklarını bir kez daha teyit etti. Böylece, karayolu taşımacılığı sektörünün karbonsuzlaştırılması gibi stratejik alanlarda yaratıcı fikirler ve fırsatların paylaşılması öngörülüyor.


Iveco Group araç ve ilgili hizmetlerin tedarikinde kilit bir rol oynarken Shell de mobilite müşterilerinin düşük ve sıfır karbonlu enerjiye geçmelerine yardımcı olacak bir altyapı inşa ediyor. Avrupa ve küresel olarak iddialı filoların başlıca hedefi karbonsuzlaştırma. Daha düşük emisyonlu mobiliteye doğru hızla ilerlemek gerektiğinin farkında olan Shell ve IVECO Group bu bilinçle hareket ediyor. İki şirketin bu alanda yaptığı güçlü işbirliği ve ortak çalışmalar önümüzdeki 10 yıl içinde getirilecek düzenlemelere şimdiden hazır ve öncü olacaklarının bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. 
 

Editör: Akın Öcal